За пръв път в четвъртък Левски и Литекс ще се изправят един срещу друг на стадиона в Стара Загора в двубой за купата на България. А една ретроспекция на мачовете на двата отбора през последните 10 години показва, че ловчанлии са изиграли на неутрален терен 9 срещи (7 от тях за първенство).

За същото време Левски пък има само пет при такива условия (тук не брои мачовете им на Националния стадион "Васил Левски", който е като втори дом за "сините"). В деветте си срещи на неутрален терен, "оранжевите" претърпяха само две поражения - от Беласица и Локо (Пд). Загубата от "смърфовете" в Бургас с 0:1 бе преживяна много тежко от ловчанлии, тъй като тя бе финал за Суперкупата на България - трофеят, който Литекс не е печелил никога.

От петте си мача на неутрален терен Левски пък бе победен единствено от Литекс. Това стана в края на 2005 г., когато двата тима се срещнаха в отложен мач за първенство в Севлиево, тъй като ловчанлии бяха наказани с лишаване от домакинство за 1 мач. Тогава Литекс победи с попадение на словенския таран Миливое Новакович, който сега носи екипа на германския Кьолн и е желан от Станимир Стоилов.

В четвъртък играчите на Левски ще се стремят към победата, което значи и към това да сложат край на черната си серия от 3 поредни срещи на неутрален терен, в които не успяха да реализират нито едно попадение.