42-ро Световно първенство Ски алпийски дисциплини - Шладминг, Австрия
Дами - Супер Г - Вторник, 05.02.2013.12:00. Дължина 2,218м. Денивелация 560м. Врати 49.
Стартът беше отлаган няколко пъти. Стартирали 37 от 59. Последните 22 скиорки не стартираха, но състезанието не беше анулирано и класирането обявено за официално.
Финал 15:30 | време | изост. | Ном | |
1. Тина Мазе | Сло | 1:35.39 | 18 | |
2. Лара Гут | Швй | 1:35.77 | +0.38с | 13 |
3. Джулия Манкузо | САЩ | 1:35.91 | +0.52с | 22 |
4. София Гуджа | Ита | 1:35.96 | +0.57с | 33 |
5. Фабиен Сутер | Швй | 1:36.25 | +0.86с | 17 |
6. Илка Стухец | Сло | 1:36.25 | +0.89с | 4 |
7. Даниела Меригети | Ита | 1:36.32 | +0.93с | 27 |
8. Виктория Ребенсбург | Гер | 1:36.33 | +0.94с | 16 |
9. Андреа Фишбахер | Авт | 1:36.40 | +1.01с | 11 |
10.Доминик Жизин | Швй | 1:36.57 | +1.18с | 8 |
Мария Киркова (Бъл) не стартира.
Състезанието беше прекъснато за повече от половин час след ужасяващо падане на Линдзи Вон (САЩ).
Мъже Супер Г Сряда, 06.02.2013 12:00 Дължина 1,885м. Денивелация 571м. Врати 42.
Финал 15:30 | време | изост. | Ном | |
1. Тед Лигети | САЩ | 1:23.96 | 10 | |
2. Гаутие де Тесиер | Фра | 1:24.16 | +0.20с | 4 |
3. Аксел Лунд Свиндал | Нор | 1:24.16 | +0.20с | 22 |
4. Ханес Райхелт | Авт | 1:24.51 | +0.55с | 19 |
5. Матиас Майер | Авт | 1:24.91 | +0.95с | 16 |
6. Алексис Пинторо | Фра | 1:24.99 | +1.03с | 1 |
7. Кристоф Инерхофер | Ита | 1:25.05 | +1.09с | 20 |
8. Ромед Бауман | Авт | 1:25.17 | +1.21с | 13 |
9. Адриен Тео | Фра | 1:25.21 | +1.25с | 21 |
10.Георг Стрейбергер | Авт | 1:25.30 | +1.34с | 12 |
38.Никола Чонгаров (Бъл) 1:28.61 +4.65с 49
46.Светослав Георгиев (Бъл) 1:30.23 +6.27s 56
52.Георги Георгиев (Бъл) 1:31.06 +7.10s 57
Дами Супер Комбинация Спускане 08.02.2013 11:00 Денивелация 708м, Дължина 3050м, Врати. Стартирали 46. Финиширали 45
Дами Супер Комбинация Слалом 08.02.2013 15:00 Денивелация 195м, Врати 60. Стартирали 41. Финиширали 32.
Класиране | Време | Изост. | Спуск. | Слал. | Ном | |
1.Мария Хьофл Риш | Гер | 2:39.92 | 1:49.87 | 50.05с | 26 | |
2. Тина Мазе | Сло | 2:40.38 | +0.46с | 1:49.67 | 50.71с | 18 |
3. Никол Хосп | Авт | 2:40.92 | +1.00с | 1:50.99 | 49.93с | 22 |
4. Михаела Киргасер | Авт | 2:41.56 | +1.64с | 1:51.36 | 50.20с | 8 |
5. Катрин Цетел | Авт | 2:41.71 | +1.79с | 1:51.28 | 50.43с | 5 |
6. Елизабет Гьоргл | Авт | 2:42.24 | +2.32с | 1:49.72 | 52.52с | 19 |
7. София Годжия | Ита | 2:42.69 | +2.77с | 1:50.07 | 52.62с | 29 |
8. Джулия Манкузо | САЩ | 2:43.25 | +3.33с | 1:51.60 | 51.65с | 11 |
9. Сара Хектор | Шве | 2:43.59 | +3.67с | 1:52.20 | 51.39с | 33 |
10.Доминик Жизин | Швй | 2:43.60 | +3.68с | 1:51.09 | 52.51с | 9 |
Мъже Спускане 09.02.2013 12:00 Денивелация 976м, Дължина 3334м, Врати 39. Стартирали 58. Финиширали 46.
Финал 12:00 | време | изост. | Ном | |
1. Аксел Лунд Свиндал | Нор | 2:01.32 | 17 | |
2. Доминик Парис | Ита | 2:01.78 | +0.46с | 18 |
3. Давид Поасон | Фра | 2:02.29 | +0.97с | 13 |
4. Клаус Крьол | Фра | 2:02.67 | +1.35с | 22 |
5. Андреас Ромар | Фин | 2:02.68 | +1.36с | 7 |
6. Силван Цурбриген | Швй | 2:02.69 | +1.37с | 27 |
7. Патрик Кюнг | Швй | 2:02.86 | +1.54с | 25 |
8. Дидие Дефаго | Швй | 2:02.91 | +1.59с | 12 |
9. Ян Худец | Чех | 2:02.99 | +1.67с | 8 |
10.Адриен Тео | Фра | 2:03..03 | +1.71с | 20 |
40, Светослав Георгиев (Бъл) 2:11.05 +9,73с 50
-. Никола Чонгаров (Бъл) не финишира 48
Дами Спускане 10.02.2013 12:00 Денивелация 708м, Дължина 3050м, Врати 45. Стартирали 40. Финиширали 36.
Финал 12:00 | време | изост. | Ном | |
1. Марион Ролан | Фра | 1:50.00 | 22 | |
2. Надя Фанкини | Ита | 1:50.70 | +0.16с | 2 |
3. Мария Хьофл-Риш | Гер | 1:50.70 | +0.70с | 16 |
4. Надя Камер | Швй | 1:50.74 | +0.74с | 15 |
5. Джулия Манкузо | САЩ | 1:50.85 | +0.85с | 17 |
6. Стейси Кук | САЩ | 1:50.91 | +0.91с | 19 |
7. Тина Мазе | Сло | 1:51.21 | +1.21с | 20 |
8. Андреа Фишбахер | Авт | 1:51.23 | +1.23с | 4 |
9. Надя Финкини | Авт | 1:51.45 | +1.55с | 10 |
10.Лийн Смит | САЩ | 1:51.58 | +1.58с | 8 |
Мария Киркова (Бъл) 39 не стартира
Мъже Суперкомбинация 11.02.2013 13:00 Спускане 08.02.2013 11:00 Денивелация 976м, Дължина 3336м, Врати 39. Стартирали 53. Финиширали 40
Мъже Супер Комбинация Слалом 11.02.2013 19:15 Денивелация 216м, Врати 60. Стартирали 43. Финиширали 28.
Класиране | Време | Изост. | Спуск. | Слал. | Ном | |
1. Тед Лигети | САЩ | 2:56.96 | 2:02.10 | 54.86с | 27 | |
2. Ивица Костелич | Хър | 2:58.11 | +1.15с | 2:02.75 | 55.36с | 22 |
3. Ромед Бауман | Авт | 2:58.13 | +1.17с | 2:01.38 | 56.75с | 16 |
4. Андреас Ромар | Фин | 2:58.30 | +1.34с | 2:02.93 | 55.37с | 9 |
5. Сандро Вилета | Швй | 2:58.38 | +1.42с | 2:03.17 | 55.21с | 13 |
6. Алексис Пинтуро | Фра | 2:58.41 | +1.45с | 2:04.73 | 53.68с | 21 |
7. Силван Цурбриген | Швй | 2:58.42 | +1.46с | 2:03.01 | 55.41с | 8 |
8. Карло Янка | Швй | 2:58.65 | +1.69с | 2:02.41 | 56.24с | 18 |
9. Доминик Парис | Ита | 2:58.88 | +1.92с | 2:02.07 | 56.81с | 15 |
10.Матиас Майер | Авт | 2:59.37 | +2.41с | 2:02.16 | 57.21с | 11 |
17.Никола Чонгаров (Бъл) 3:04.77 +7.81с 2:06.15 58.62с 24
Георги Георгиев (Бъл) не завършва 2:07.15 25
Отборно състезание 12.02.2013 18:00
Паралелен слалом - 4 състезания (2 дамски и 2 мъжки). Ако в един двубой крайният резултат се определя като се сравнят времена от най-доброто мъжко и най-доброто дамско.
Финал: Австрия - Швеция 4-0
3-4 място: Германия 2-2 Канада (39.88-39.91)
Полуфинали:
Австрия - Германия 4-0
Швеция - Канада 3-1
Четвъртфинали
Австрия - Словения 3-1
Германия - Франция 2-2 (39.86-39.90)
Швеция - Съединени щати 3-1
Канада - Чехия 2-2 (40,46-40.47)
Дами Гигантски Слалом 14.02.2013 11:00. Денивелация. Завои. Врати.
Втори манш 14:00.
Класиране | Време | Изост. | 1-ви манш | 2-ри манш | Ном | |
1. Теса Уорли | Фра | 2:08.16 | 1:04.90 | 1:03.16 | 1 | |
2. Тина Мазе | Сло | 2:09.18 | +1.12с | 1:05.99 | 1:03.19 | 3 |
3. Анна Фрнингер | Авт | 2:09.24 | +1.18с | 1:05.75 | 1:03.49 | 2 |
4. Катрин Цетел | Авт | 2:09.60 | +1.54с | 1:05.42 | 1:04.18 | 4 |
5. Фрида Хансдотер | Шве | 2:10.34 | +2.28с | 1:06.55 | 1:03.79 | 8 |
6. Микаела Шифрин | САЩ | 2:10.36 | +2.30с | 1:06.55 | 1:03.81 | 16 |
7. Лара Гут | Швй | 2:10.44 | +2.38с | 1:06.93 | 1:03.51 | 13 |
8. Мари-Мишел Ганьон | Кан | 2:10.69 | +2.63с | 1:06.78 | 1:03.91 | 18 |
9. Мария Хьофл-Риш | Гер | 2:11.08 | +3.02с | 1:07.34 | 1:03.74 | 15 |
10.Ана Древ | Сло | 2:11.21 | +3.15с | 1:07.28 | 1:03.93 | 20 |
Мария Киркова (Бъл) не финишира в първия манш.
Мъже Гигантски Слалом 15.02.2013 11:00 Денивелация 403м. Завои 49. Врати 53.
Втори манш 14:00.
Класиране | Време | Изост. | 1-ви манш | 2-ри манш | Ном | |
1. Тед Лигети | САЩ | 2:28.92 | 1:13.14 | 1:15.78 | 3 | |
2. Марсел Хиршер | Авт | 2:29.73 | +0.81с | 1:14.45 | 1:15.28 | 6 |
3. Манфред Мьолг | Ита | 2:30.67 | +1.75с | 1:14.58 | 1:16.09 | 7 |
4. Аксел Лунд Свиндал | Нор | 2:30.71 | +1.79с | 1:14.44 | 1:16.27 | 1 |
5. Алексис Пинторо | Фра | 2:30.86 | +1.94с | 1:15.09 | 1:15.77 | 2 |
6. Давиде Симочели | Ита | 2:31.00 | +2.08с | 1:14.91 | 1:16.09 | 8 |
7. Фритц Допфер | Гер | 2:31.11 | +2.19с | 1:14.72 | 1:16.39 | 5 |
8. Филип Шьоргхофер | Авт | 2:31.17 | +2.25с | 1:15.45 | 1:15.72 | 11 |
9. Бенямин Райх | Авт | 2:31.32 | +2.40с | 1:15.04 | 1:16.28 | 15 |
10.Феликс Нойроройтер | Гер | 2:31.70 | +2.78с | 1:16.30 | 1:15.40 | 13 |
34.Никола Чонгаров (Бъл) 2:39.28 +10.36с 1:20.09 1:19.19 53
Стефан Присадов (Бъл) 69 не финишира 1-вия манш.
Дами Специален Слалом 16.02.2013 11:00
Класиране | Време | Изост. | 1-ви манш | 2-ри манш | Ном | |
1. Микаела Шифрин | САЩ | 1:39.85 | 50.59с | 49.26с | 5 | |
2. Михаела Кирхасер | Авт | 1:40.07 | +0.22с | 50.96с | 49.11с | 10 |
3. Фрида Хансдотер | Шве | 1:40.11 | 0.26с | 50.41с | 49.70с | 2 |
4. Таня Путиайнен | Фин | 1:40.47 | +1.54с | 50.58с | 49.88с | 3 |
5. Тина Мазе | Сло | 1:40.61 | +0.76с | 50.88с | 49.73с | 1 |
6. Мария Пиетилае-Холмнер | Шве | 1:40.91 | +1.06с | 51.92с | 48.90с | 8 |
7. Вероника Велес Зузулова | Свк | 1:41.18 | +1.33с | 51.21с | 49.97с | 4 |
8. Шарка Захробска | Чех | 1:41.22 | +1.37с | 51.87с | 49.35с | 21 |
9. Марлис Шилд | Авт | 1:41.43 | +1.58с | 51.84с | 49.59с | 11 |
10.Катрин Цетел | Авт | 1:41.52 | +1.67с | 51.91с | 49.61с | 6 |
46.Мария Киркова (Бъл) 1:52.76 +12.91с 57.32с 55.44с 68
Мъже Специален Слалом 17.02.2013 11:00
Класиране | Време | Изост. | 1-ви манш | 2-ри манш | Ном | |
1. Марсел Хиршер | Авт | 1:51.03 | 55.56с | 55.47с | 2 | |
2. Феликс Нойройтер | Гер | 1:51.45 | +0.42с | 55.84с | 55.61с | 3 |
3. Марио Мат | Авт | 1:51.68 | 0.65с | 56.12с | 55.56с | 1 |
4. Андре Мирер | Шве | 1:52.08 | +1.05с | 56.34с | 55.74с | 5 |
5. Ивица Костелич | Хър | 1:52.15 | +1.12с | 50.88с | 55.59с | 6 |
6. Алексис Пинторо | Фра | 1:52.27 | +1.24с | 56.56с | 55.71с | 15 |
7. Фритц Допфер | Гер | 1:52.52 | +1.49с | 56.22с | 56.30с | 4 |
8. Йенс Бигмарк | Шве | 1:52.85 | +1.82с | 56.99с | 55.86с | 9 |
9. Матиас Харгин | Шве | 1:52.96 | +1.93с | 56.94с | 56.02с | 11 |
10.Митя Валенчич | Сло | 1:53.20 | +2.17с | 57.75с | 55.45с | 20 |
Медали З С Б
1. Съединени щати 4 0 1
2. Австрия 2 2 4
3. Франция 2 1 1
4. Словения 1 2 0
5. Германия 1 1 2
6. Норвегия 1 0 1
7. Италия 0 2 1
8.Швеция 0 1 1
9. Хърватия 0 1 0
9. Швейцария 0 1 0