Тимът на Ювентус напомни за своите най-добри години, след като тази вечер торинският гранд надигра с 3:0 шампионите на Европа от Челси. Успехът за „бианконерите" бе напълно заслужен, с оглед брилянтната игра на италианския шампион, който не остави никакви шансове за съперниците си от Англия.

Победините попадения бяха дело на Фабио Куалиарела, Артуро Видал и Себастиан Джовинко като този резултат бе най-малкото, с което можеха да си тръгнат Петър Чех и компания.

Така след получените резултати днес, отборът на Челси е с единия крак извън ШЛ след победата на Шахтьор в Дания срещу Нордшеланд.

Окрилени от страхотните си тифози, които бяха препълнили до краен предел „Ювентус стейдиъм", домакините от Юве започнаха изключително ентусиазирано. „Бианконерите" бързо завзеха центъра на терена и още в четвъртата минута можеха да достигнат до попадение, но гредата спаси Чех след удар с глава на Стефан Лихщайнер.

Отговорът на Челси не закъсня и в осмата минута Оскар се разходи из домакинската отбрана и пусна хитър пас към Еден Азар. Белгиецът бе останал очи в очи с Джиджи Буфон, но шутът му бе избит в ъглов удар от италианския страж.

Шест минути по-късно след поредния ъглов удар пред вратата на гостите, Клаудио Маркизио получи възможността да шутира след добра заучена комбинация. Петър Чех обаче отново бе на висота и за втори пореден път спаси своите.

"Старата госпожа" продължи да бъде по-активният тим, а с нова порция пропуски се отличиха Пирло и Мирко Вучинич. Гостите от Англия бяха заложили на контраатаката и очакваха всеки удобен момент, за да сътворят опасности пред Буфон.

С течение на срещата отборът на Челси поизравни играта и в 35-ата минута Андреа Пирло сбърка един пас и топката попадна в Рамиреш. Бразилецът проби отлично през центъра  и подаде към Оскар. Изстрелът на неговия съотборник бе блокиран от Бонучи,  с което и тази възможност за „сините" бе пропиляна.

Очакваното все пак се случи, когато тифозите на Юве избухнаха след попадението на своите любимце. Андреа Пирло опита един далечен удар, кълбото бе отклонено умишлено от Куалиарела, който по този начин промени тотално треакторията на топката и я прати в мрежата на Чех за 1:0.

Все пак това бе „малкият дявол" за гостите, след като само секунди по-късно, резултатът можеше да стане 2:0, но Ашли Коул успя да изчисти топката от голлиния. Челси отговори на удара с мълниеносна контраатака, при която Мата можеше да отбележи, но стреля прекалено слабо и Буфон улови.

Втората част започна с доза нови опасни атаки към английската врата. В 49-ата минута домакините поискаха дузпа, след като Вучинич бе свален на земята от Гари Кайхил, но арбитърът Джуней Чакър остана безмълвен.

Много активният днес Фабио Куалиарела можеше да отбележи и втория си гол в големия мач, след като сам срещу Чех. Бившия стрелец на Удинезе обаче сгреши, тръгвайки да се надиграва с чекия страж и от малък ъгъл стреля в тялото на вратаря.

Резултатът в тази среща се покачи до 2:0 само 60 секунди след това положение. Чудесна комбинация между Вучинич и Асамоа завърши с много хитър пас към границата на наказателното поле. Там дебнеше чилиецът Артуро Видал, който с удар по земята направи още по-комфортна преднината на италианския шампион.

Последваха нови опасности пред Чех, но Вучинич и Пирло пропуснаха да направят резултата класически.

Случващото се на терена, тотално отказа играчите на Челси, които просто чакаха края на срещата, надявайки се на щастлив завършек на нещата в групата в следващия кръг.

Като за „довиждане" англичаните отнесоха още един гол, след като останал сам срещу Чех, Себастиан Джовинко оформи крайното 3:0.

След успеха си днес, отборът на Ювентус се настани на втората позиция във временното класиране с 9 точки. Първи е Шахтьор (Донецк) с 10, а Челси пък е трти с 7.

Така в последния кръг всичко ще зависи от изхода на срещата Шахтьор и Ювентус. Ако приемем, че Челси ще вземе домакинството си на Нордшеланд, то всичко остава в ръцете на италианци и украинци. Ако двубоят завърши наравно,  ще се класират и двата състава, но ако има победител на „Донбас Арена" това ще бъде чудесна новина за Челси, защото лондончани ще продължат напред.

ЮВЕНТУС-ЧЕЛСИ 3:0

1:0 Куалиарела (38'),2:0 Видал (60'),3:0 Джовнико (90')

СТАДИОН: „Ювентус Стейдиъм"

СЪДИЯ: Джунейт Чакър (Турция)

ЮВЕНТУС: Буфон, Брадзали, Бонучи, Киелини, Лихтщайнер, Видал, Пирло, Маркизио, Асамоа, Куалиарела, Вучинич (резерва: Сторари, Касерес, Погба, Пепе, Джовинко, Джакерини, Матри)

ЧЕЛСИ: Чех, Аспиликуета, Луис, Кейхил, Иванович, Коул, Рамирес, Микел, Азар, Мата, Оскар (резерви: Търнбоул, Ромеу, Торес, Моузес, Марин, Бъртранд, Пиазон)