От 21:45 часа можете да проследите пряко по "Топспорт.бг" развитието на финалния двубой в турнира за Купата на УЕФА.

Срещата ще се играе на "Филипс Стейдиъм" в Айндховен, а съперници са английският Мидълзбро и испанският Севиля. Кой ли ще наследи ЦСКА (Москва) като носител на трофея?!

Мидълзбро 0:4 Севиля

Фабиано, 25, Мареска, 80, 83, Кануте, 87

-----------------------------------------------------------------------------------------------------------

1 минута - Начало на двубоя на "Филипс Стейдиъм" в Айндховен.

3 минута - Първи опит на севилци да острелват Марк Шварцър. Бразилецът Даниел Алвеш пробва да изненада австралеца с изстрел от границата на наказателното поле.

4 минута - Наваро извършва нарушение срещу Видука и това е пряк свободен удар в полза на англичаните.

5 минута - Изключително силен и точен удар на Рочембак при изпълнението на фаула. Палоп успява да боксира, а след него Навас  чисти кълбото напред.

7 минута - Отлична изява и на Шварцър, който изби кълбото след прострелно центриране по земя на Фабиано отдясно по атаката на Севиля.

8 минута - Отново същата комбинация и отново вратарят на Боро изпреварва Савиола при опита му да нанесе удар.

11 минута - Нарушение на Гарет Саутгейт срещу Ескюде в центъра на терена.

12 минута  Опит за двойно подаване между Савиола и Адриано е осуетен от бързата намеса на Кедрю.

15 минута - Четвърт час от началото на двубоя. Все още няма голове на "Филипс Стейдъм" в Айндховен, въпреки няколкото добри възможности пред двете врати.

18 минута - Стюарт Даунинг търси с далечно подаване Марк Видука в пеналта на Севиля. но Палоп е по-бърз и предотвратява опасността.

20 минута - Серия от грешни подавания в средата на терена завършва с неточно центриране на Марти към Адриано. Двата отбора обаче демонстрират доста открит футбол.

22 минута - Изненадващ изстрел по земя от около 25 метра на Луиш Фабиано, но Марк Шварцър е на мястото си и спасява.

25 минута - ГОООООООООЛЛЛ!!!!!!!! Луиш Фабиано бележи за Севиля, след като засича с глава центриране на сънародника си Даниел Алвеш и открива резултата в полза на испанците.

27 минута - Отново Фабиано е изпуснат от защитата на Мидълзбро, но ударът от границата на пеналта преминава над горната греда, пазена от Шварцър.

30 минута - Хаотичен натиск от страна на английския тим, който обаче не води до нищо по-опасно пред Андрес Палоп.

32 минута - Отново комбинация между Алвеш и Фабиано, но този път Саутгейт е по-бърз и избива кълбото от краката на нападателя.

35 минута - По-малко от десет минути до края на първото полувреме.  Севиля води срещу Мидълзбро с 1:0 с гола на Луиш Фабиано в 25-та минута на срещата.

37 минута - За пореден път бранителите на Боро изпускат играч на испанците. Този път Жулиен Ескюде засича с глава центриране на Алвеш отляво, но не улучва рамките на вратата.

40 минута - Притеснението в редиците на Мидълзбро осезаемо личи - Марк Видука пробва да си вкара ефектен автогол, след като се опита да изчисти подаване на Марти от пряк свободен удар.

44 минута - Вратарят на Севиля Палоп получава травма при сблъсък с Хаселбанк в наказателното си поле.

45 минута - Край на първата част. След 45 минути игра Севиля води с 1:0 срещу Мидълзбро във финалния двубой от турнира за Купата на УЕФА. Точен за испанците бе Фабиано в 25-та минута.

46 минута - Начало на второто полувреме.

47 минута - По една смяна в двата състава. Щастливата резерва Масимо Макароне влиза в игра за Мидълзбро, заменяйки Джейми Морисън. За Севиля Фредерик Кануте е заменил Хавиер Савиола.

49 минута  - Фреди Кануте засича центриране отдясно, но праща топката на метър встрани от вратата на Шварцър.

51 минута - Технично изпълнение на Адриано, който финтира Саутгейт и опита да прехвърли вратаря на Боро с фалцов удар. Кълбото минава на сантиметри от горната фреда.

53 минута - Размяна на опасности пред двете врати. Първо Палоп изби удар почти от упор на Видука, а в последвалата контратака Шварцър спаси вратата си след удар на Адриано.

55 минута - Дани Алвеш получава първото официално предупреждение в срещата за грубо нарушение в краката на Стюарт Даунинг.

58 минута - Нарушение на Джордж Боатенг срещу Фабиано при опита за нападение от страна на англичаните.

61 минута - Масимо Макароне опита да прехвърли Палоп от десния фланг по нападението на Боро, вратарят изби в ъглов удар.

64 минута - Двата отбора поуспокоиха временно темпото и играта се води предимно в центъра на терена.

66 минута - Комбинация между Макароне и Боатенг завършва с удар на последния, който се отбива в тялото на бранител на Севиля.

69 минута - Кастедо извършва нарушение срещу Рочембак и това е добра възможност за пряк обстрел.

70 минута - Хаселбанк изпълни прекия свободен удар, но прати топката над вратата на Андрес Палоп.

72 минута - Франк Кедрю отстъпва мястото си на Якубу Аегбени в състава на Мидълзбро.

74 минута - Шварцър избива удар по диагонала на Даниел Алвеш.

75 минута - Четвърт час до края на двубоя. Севиля продължава да води с 1:0 след попадението на Фабиано в 25-та минута на срещата.

78 минута - Хави Наваро и Марк Видука се сблъскват в наказателното поле на Севиля, след което австралиецът остава да лежи на терена. Играчите на Мидълзбро наобикалят за дузпа от главния рефер Херберт Фандел.

80 минута - ГОООООООООООЛ!!!!!! Енцо Мареска бележи за Севиля и с това като че ли дава заявка за краен победител за испанците. Италианецът направи добавка, след като Шварцър изби удар на Кануте, но бе безпомощен при повторния изстрел на Мареска.

83 минута - ГОООООООООООООЛ!!!!! Отново Мареска и 3:0 за Севиля. Халфът отбелязва ново попадение след изненадващ удар от границата на пеналта.

87 минута - ГОООООООООЛ!!!! 4:0 - Кануте и това е разгром за Мидълзбро.

90 минута -  Край на двубоя. Севиля е новият носител на Купата на УЕФА.

------------------------------------ ---------------------------------------------------------------------------

Състави:

Мидълзбро: Шварцър, Парнаби, Ригът, Саутгейт, Кедрю, Морисън, Рочембак, Боатенг, Даунинг, Видука, Хаселбанк

Севиля: Палоп, Даниел Алвеш, Наваро, Ескюде, Давид, Навас, Марти, Мареска, Адриано, Савиола, Фабиано