Лудогорец продължава да пише история! Българският шампион победи Лацио насред „Олимпико" с 1:0.

Родните „орли" показаха ноктите си на римските „орли" и през целия двубой играха като равен с равен. Така възпитаниците на Стойчо Стоев имат сериозно предимство преди реванша в София след седмица.

Разгардският тим можеше да победи и с по-убедителен резултат, но капитанът Светослав Дяков пропусна дузпа в началните минути. По-късно Съни бе изгонен и с червен картон. Лацио също пропусна единадесетметров наказателен удар през втората част.
Срещата започна равностойно.

В 8-ата минута Мишо Александров центрира в наказателното поле, а Цана отклони с ръка. Главният рефер не се поколеба и мигновено отсъди дузпа. Зад бялата точка застана капитанът Светослав Дяков. Националът чукна съвсем леко топката в стил „Паненка", а  Бериша без проблем спаси. В последвалите минути играта се успокои , а българския тим стоеше добре на терена.

В 28-ата минута Кейта намери Клозе, който можеше да открие резултата, но триково с пета не успя да вкара.

Шест минути по-късно Марселиньо можеше да открие след като стреля от около 23 метра, но топката срещна напречната греда. В самия край на полувремето българския тим все пак успя да поведе след всичките си опити. Роман Безяк елиминира защитник на домакините и със силен удар от границите на наказателното поле направи 0:1.

Втората част започна с лек натиск на Лацио. В 50-ата минута главният рефер отсъди дузпа за Лацио след като Минев фаулира Андерсон. Зад бялата точка застана потърпевшият футболист, той стреля, но вратарят Владислав Стоянов майсторски спаси. Пет минути по-късно капитанът на Лудогоре Съни Дяков влезе с бутоните напред в краката на Билия, заради което получи втори жълт картон и остави тима си с 10 души.

В 73-ата минута Каванда  фаулира Минев, а реферът му показа директен червен картон, изравнявайки силите на терена.

Четири минути по-късно влезлият като резерва Ешпиньо изби от голлинията удар на Кандрева.

В последната минута на редовното време вратарят Владислав Стоянов показа за пореден пък класата си след като предотврати опасен удар на Кандрева.