Левски разочарова по време на втората си контрола в Кипър. Футболистите на Антони Здравков отстъпиха с 2:4 на чешкия Теплице. Както е известно, преди това "сините" се дадоха и на втородивизионния руски Мордовия - 1:2. Днес шамарът за левскарите бе още по-болезнен. Бездушната игра, която паказаха футболистите, накара група привърженици на отбора да си тръгне още преди последния съдийски сигнал.

Новото попълнение Валери Божинов вкара първия си гол за тима в дебютния си мач, но това не помогна. Две попадения на Чаич, едно на Вуш и още едно на Лингсти от дузпа поставиха на колене "сините", които тряба да си извлекат поуки от тази среща, ако не искат да страдат и в официалните мачове през пролетта.

Левски започна по-добре мача и в първите минути владееше повече топката. Положение за гол обаче се откри пред Теплице и чехите се възползваха по най-добрия начин от него. В 11-ата минута Ларсен Туре сгреши, след което последва центриране по земя в наказателното поле на Левски. От точката на дузпата Чаич засече за 1:0.

"Сините" опитаха да отговорят на удара в 17-ата минута. При двойно разиграване между Антон Огнянов и Цонев, последният шутира, но вратарят на съперника Лукич се намеси много добре и спаси своя отбор от попадение.

Две минути по-късно Левски отново бе близо до изравняване. Огнянов остана очи в очи с Лукич, финтира го и би, но защитник на чехите изчисти топката от голлинията.

Натискът на Левски даде резултата в 20-ата минута. Ларсен Туре напредна и намери на празна врата новото попълнение Валери Божинов. Бившият национал нямаше как да сгреши и вкара първия си гол със синята фланелка при своя неофициален дебют - 1:1.

Радастта на Тони Здравков и компания обаче продължи само пет минути, защото в 25-ата Теплице отново поведе. Колебливата "синя" отбрана позволи на Сантос Нивалдо да навлезе в пеналта и да подаде към Егон Вуш, който, също като Божинов, мушна топката в мрежата на празна врата.

Чехите пропуснаха да препарират Левски за трети път в 40-ата минута. Голмайсторът Вуш стреля страхотно от въздуха, но стражът на българския отбор Блажевич показа завиден рефлекс и изби топката. Това бе последното по-интересно положение през първото полувреме на контролата.

На полувремето Валери Божинов отстъпи мястото си на Димитър Макриев, а Мюлдер замени Пламен Крумов. Друго ново попълнение - Огнянов, също бе сменен.

Левски натисна съперника в опит бързо да възстанови равенството в мача за втори път и създаде две положения за гол до 55-ата минута. Първо удар на резервата Мирослав Иванов бе избит пред голлинията, а след това Брю се пробва от фаул, но Лукич отново бе на своето място.

В 70-ата минута Теплице реши мача в своя полза, а голмайстор отново стана Чаич. Той пое топката на границата на наказателното поле и с премерен удар матира Илиев, който замени Блажевич - 3:1.

Чехите продължиха наказателната си акция над Левски и в 75-ата минута резултатът набъбна на 4:1. Пламен Димов фаулира играч на Теплице в пеналта на "сините", а резервата Лингсти не сгреши от бялата точка.

В 82-ата минута група фенове на Левски, която гледаше мача, не издържа от бездушната игра на любимите си футболисти и си тръгна от стадиончето в Кипър.

Две минути преди края на мача Мирослав Иванов изпълни добре пряк-свободен удар и изми част от срама на Левски. За повече обаче нямаше време, сили, а може би и възможности.

ЛЕВСКИ - ТЕПЛИЦЕ 2:4