News.bg | Money.bg | Topsport.bg | Vsi4ko.bg | Gladen.bg | Lifestyle.bg | Ibox.bg | Mobile.news.bg

nginx/0.7.65

БГ Футбол

Левски пак се изложи в Кипър, Теплице удари "сините" с 4:2

От Topsport.bg

Божинов с дебютен гол, хората на Сухия изгониха с играта си свои привърженици от мача

Последна редакция: 07.02.2014, 07:35

Публикуване: 06.02.2014, 11:24

Размер на шрифта: a a a

левски контрола

Снимка:
levski.bg

Левски разочарова по време на втората си контрола в Кипър. Футболистите на Антони Здравков отстъпиха с 2:4 на чешкия Теплице. Както е известно, преди това "сините" се дадоха и на втородивизионния руски Мордовия - 1:2. Днес шамарът за левскарите бе още по-болезнен. Бездушната игра, която паказаха футболистите, накара група привърженици на отбора да си тръгне още преди последния съдийски сигнал.

Новото попълнение Валери Божинов вкара първия си гол за тима в дебютния си мач, но това не помогна. Две попадения на Чаич, едно на Вуш и още едно на Лингсти от дузпа поставиха на колене "сините", които тряба да си извлекат поуки от тази среща, ако не искат да страдат и в официалните мачове през пролетта.

Левски започна по-добре мача и в първите минути владееше повече топката. Положение за гол обаче се откри пред Теплице и чехите се възползваха по най-добрия начин от него. В 11-ата минута Ларсен Туре сгреши, след което последва центриране по земя в наказателното поле на Левски. От точката на дузпата Чаич засече за 1:0.

"Сините" опитаха да отговорят на удара в 17-ата минута. При двойно разиграване между Антон Огнянов и Цонев, последният шутира, но вратарят на съперника Лукич се намеси много добре и спаси своя отбор от попадение.

Две минути по-късно Левски отново бе близо до изравняване. Огнянов остана очи в очи с Лукич, финтира го и би, но защитник на чехите изчисти топката от голлинията.

Натискът на Левски даде резултата в 20-ата минута. Ларсен Туре напредна и намери на празна врата новото попълнение Валери Божинов. Бившият национал нямаше как да сгреши и вкара първия си гол със синята фланелка при своя неофициален дебют - 1:1.

Радастта на Тони Здравков и компания обаче продължи само пет минути, защото в 25-ата Теплице отново поведе. Колебливата "синя" отбрана позволи на Сантос Нивалдо да навлезе в пеналта и да подаде към Егон Вуш, който, също като Божинов, мушна топката в мрежата на празна врата.

Чехите пропуснаха да препарират Левски за трети път в 40-ата минута. Голмайсторът Вуш стреля страхотно от въздуха, но стражът на българския отбор Блажевич показа завиден рефлекс и изби топката. Това бе последното по-интересно положение през първото полувреме на контролата.

На полувремето Валери Божинов отстъпи мястото си на Димитър Макриев, а Мюлдер замени Пламен Крумов. Друго ново попълнение - Огнянов, също бе сменен.

Левски натисна съперника в опит бързо да възстанови равенството в мача за втори път и създаде две положения за гол до 55-ата минута. Първо удар на резервата Мирослав Иванов бе избит пред голлинията, а след това Брю се пробва от фаул, но Лукич отново бе на своето място.

В 70-ата минута Теплице реши мача в своя полза, а голмайстор отново стана Чаич. Той пое топката на границата на наказателното поле и с премерен удар матира Илиев, който замени Блажевич - 3:1.

Чехите продължиха наказателната си акция над Левски и в 75-ата минута резултатът набъбна на 4:1. Пламен Димов фаулира играч на Теплице в пеналта на "сините", а резервата Лингсти не сгреши от бялата точка.

В 82-ата минута група фенове на Левски, която гледаше мача, не издържа от бездушната игра на любимите си футболисти и си тръгна от стадиончето в Кипър.

Две минути преди края на мача Мирослав Иванов изпълни добре пряк-свободен удар и изми част от срама на Левски. За повече обаче нямаше време, сили, а може би и възможности.

2:4 Иванов 88

ЛЕВСКИ: Блажевич (45 - Илиев), Крумов (45 - Мюлдер), Ангелов (63 - Старокин), Чмовш, Орачев, П. Димов, Туре, Огнянов (45 - Иванов), Брю, Б. Цонев, Божинов (45 - Макриев)

ТЕПЛИЦE: Патрик Лукач, Ренарс Роде, Алдин Чаич, Елви Братанович, Мартин Индрачек, Милан Матула, Ладислав Такач, Ян Хошек, Ян Кроб, Нивалдо, Егон Вуш

310. АСМilan | 07.02.2014 01:11
Никой не знае, че Бен Букаке, ебаната от всички във форума, несретница, е започнала пасивния си полов живот през 2007-ма година, когато аз първи й разпрах анала в Атина. muhihihihi
-----------------------
Миланчо и ти ли брат ? И ти ли смаза тоежката в хралупата на некъпания Буки ?

311. Кочо от Мировене | 07.02.2014 01:12

8. Ben Bernanke | 07.02.2014 00:04
Събудих се в тръчището,
бях се почерпал снощи и реших да не карам до меншъна си,
пуснах си АC-to,Sweet Home Alabama и легнах на задната седялка на Рам-ището ми !

Живот !!
-------------------------------
Бенееееее , помниш ли как ти набивах червения полски фиат в гъза и като го извадих мязаше на жълто волво ? Отегчен Всичко това се случи под палещото слънце на Босфора . Реве или много тъжен

остави ги тези Лудокравец и ФК Говеду !

Говори ми за Стамбул 2005,опиши ни мъката си !

Давай хлебарко !!

Регистриран на: 21.04.2008, 13:55

307. Crosby | 07.02.2014 00:45

спиртаци ко се чудите че са паднали вижте как е паднал коеф за чехите, хората пари правят от тая говежда мъка Смее се

306. АСМilan | 07.02.2014 00:45

Лудогорец премазва най-великия чешки отбор, а Лъфски го разпорва с 4 гола няк'в изпадащ от Чехия. muhihihihi

Приемам отговора, дюдище Удивителна

Оригинално, и аз си падам по Sweet Home Alabama.

ДА!

Специален поздрав за моето френдище, Бони Б.

Наздраве на всички дюдища

на бира

китарист

301. simper_idem | 07.02.2014 00:19

хамър а този юрдан същия от телевизията ли е ?

300. Hammer | 07.02.2014 00:14

230. Леля Слонка | 06.02.2014 22:57
МУКAРЧО, ИНФОРМАЦИЯТА НА Hammer Е ОСТАРЯЛА. СЕГА МРЗ В БГ Е 340 ЛЕВАС.
--------------------------------------------
Не е остаряла - по този трудов договор Съсель е бил на 1/2 щат разгневен muhihihihi добре де, добре

299. simper_idem | 07.02.2014 00:05

бен, хабиш си таланта, пусни някой нов разказ !

298. Ben Bernanke | 07.02.2014 00:04

Живот !!

Регистриран на: 19.01.2011, 08:03

297. Леля Слонка | 07.02.2014 00:04

277. Кървавата мивка | 06.02.2014 23:31, ЯВНО СИ НЯКАКЪВ ХИЛАВ ИНФАНТИЛ, КАТО БЛИЖЕКУРЧЕТО, КОЙТО СИ ВЪРТИ ДУПЕТО И ПИСУКА ТЪДЯВА, С ПЛАХАТА НАДЕЖДА ДА ГО ЗАБЕЛЕЖАТ.

Регистриран на: 25.07.2013, 22:45

296. Мръсник | 07.02.2014 00:03