Мечтата стана реалност! Лудогорец се класира за осминафинал в Лига Европа, след като завърши наравно 3:3 с Лацио в луд мач на „Васил Левски". Така след победата с 1:0 преди седмица, българският представител продължава напред с общ резултат 4:3!

Лудогорец заслужава адмирации, след като до 67-ата минута изоставаха в резултата с 0:2, но намериха начин да стигнат до 2:2. За да бъде драмата пълна Мирослав Клозе в 82-ата минута направи резултата 2:3, преди българите да изравнят 2 минути преди края след комична грешка на Сиани и Маркети.

В спор за място на четвъртфиналите „разградските орли" ще срещнат победителя от двубоя Валенсия - Динамо Киев (2:0 след първата среща).

Повече от 30 000 зрители на „Васил Левски" бяха попарени още в 17-ата секунда, когато Лацио излезе напред в резултата. Буквално с първата си атака италианците стигнаха до гол, автор на който стана младият Кейта. Тъмнокожият футболист нахлу в полето и шутира, след двоен рикошет във вратаря Стоянов и отново в Кейта топката влезе в мрежата - 0:1. Голът напълно очаквано смути домакините, които до края на първата част опитаха да наложат натиск, но освен до 2 опасно удара на Безяк не стигнаха до нищо друго.

Картинката за Лудогорец стана още по-тежка в началото на второто полувреме. В 54-ата минута друг млад нападател на Лацио- Переа, се възползва от брилянтна контра атака и останал очи в очи със Стоянов не сгреши - 0:2!

Българският тим обаче не се предаде и потърси своя шанс. В 67-ата минута Роман Безяк реализира дежурното си попадение в турнира. Нападателят получи брилянтен пас в полето от Ешпиньо, обърна се и с точен удар матира Маркети - 1:2. Напълно в реда на нещата попадението даде криле на Лудогорец и второто попадение не закъсня. В 78-ата минута Христо Златински изстреля истински снаряд от около 30 метра, Маркето хвана топката, но буквално влезе с нея в мрежата - 2:2.

Драмата обаче тепърва предстоеше. В 82-ата минута Клозе се разписа на празна врата и отново даде шанс на италианците. В 88-ата минута Маркети и компания направиха непростима грешка. При една изсипана топка към Кишада, вратарят на Лацио и защитника пред него - Сиани, не се разбраха и позволиха топката да ги прескочи и да влезне на опразнената врата - 3:3. До края време почти не остана, а Лудогорец записа поредната си паметна вечер в Европа!