Луд, луд, луд мач в София! Лудогорец е на осминафинал след мъжка битка

Размер на шрифта: a a a

Стоев Кишада

Снимка:
БГ НЕС

Мечтата стана реалност! Лудогорец се класира за осминафинал в Лига Европа, след като завърши наравно 3:3 с Лацио в луд мач на „Васил Левски". Така след победата с 1:0 преди седмица, българският представител продължава напред с общ резултат 4:3!

Лудогорец заслужава адмирации, след като до 67-ата минута изоставаха в резултата с 0:2, но намериха начин да стигнат до 2:2. За да бъде драмата пълна Мирослав Клозе в 82-ата минута направи резултата 2:3, преди българите да изравнят 2 минути преди края след комична грешка на Сиани и Маркети.

В спор за място на четвъртфиналите „разградските орли" ще срещнат победителя от двубоя Валенсия - Динамо Киев (2:0 след първата среща).

Повече от 30 000 зрители на „Васил Левски" бяха попарени още в 17-ата секунда, когато Лацио излезе напред в резултата. Буквално с първата си атака италианците стигнаха до гол, автор на който стана младият Кейта. Тъмнокожият футболист нахлу в полето и шутира, след двоен рикошет във вратаря Стоянов и отново в Кейта топката влезе в мрежата - 0:1. Голът напълно очаквано смути домакините, които до края на първата част опитаха да наложат натиск, но освен до 2 опасно удара на Безяк не стигнаха до нищо друго.

Картинката за Лудогорец стана още по-тежка в началото на второто полувреме. В 54-ата минута друг млад нападател на Лацио- Переа, се възползва от брилянтна контра атака и останал очи в очи със Стоянов не сгреши - 0:2!

Българският тим обаче не се предаде и потърси своя шанс. В 67-ата минута Роман Безяк реализира дежурното си попадение в турнира. Нападателят получи брилянтен пас в полето от Ешпиньо, обърна се и с точен удар матира Маркети - 1:2. Напълно в реда на нещата попадението даде криле на Лудогорец и второто попадение не закъсня. В 78-ата минута Христо Златински изстреля истински снаряд от около 30 метра, Маркето хвана топката, но буквално влезе с нея в мрежата - 2:2.

Драмата обаче тепърва предстоеше. В 82-ата минута Клозе се разписа на празна врата и отново даде шанс на италианците. В 88-ата минута Маркети и компания направиха непростима грешка. При една изсипана топка към Кишада, вратарят на Лацио и защитника пред него - Сиани, не се разбраха и позволиха топката да ги прескочи и да влезне на опразнената врата - 3:3. До края време почти не остана, а Лудогорец записа поредната си паметна вечер в Европа!

Браво момчета!

ЛУДОГОРЕЦ - ЛАЦИО 3:3 (СЪСТАВИ И КОМЕНТАР)

Регистриран на: 22.09.2011, 10:25

129. lemmy kilmister | 27.02.2014 20:18

ДОРИ СМЕШНОТО ФЕЛАЦИО ГАВРИ ЧАЛМИТЕ !

СТРАХОТНА ВЕ4ЕР ЗА БЪЛГАРСКИЯ ФУТБОЛ !

България! България! България! на бира поклон поклон добре де, добре Пляскане Пляскане

Регистриран на: 22.04.2013, 17:47

128. ЗевсIV | 27.02.2014 20:16

0:1

Мълчанието на 30-те к балкански путки на стадиона - ТРОГАТЕЛНО Удивителна

Лудотурец УМРЕ Удивителна

България УМРЕ Удивителна Удивителна

България! България! България! България! България!

Регистриран на: 28.09.2012, 10:21

127. ВсевишнияМонтанец | 27.02.2014 20:15

Ревете ли вий гнусна гмеж от славяни,кумани,печенеги и монголи,ревете ли комплексирани про- съветски атакистки курвииииии?

добре де, добре добре де, добре

Регистриран на: 02.12.2010, 16:19

126. Aestigabe | 27.02.2014 20:14

Джак , кажи дали се е получило ДА!

Регистриран на: 30.09.2012, 22:47

125. MAЙOPA | 27.02.2014 20:13

Отмениха чист гол на фелация! Смее се домузсвиня пак е черпила съдията с курви и марково!

121. boko tikvata | 27.02.2014 20:10

Илиано,колко взимаш на свирка ма,кучко долна и гламава?

114. 5-ко Миланов Каталунски Лисабонски | 27.02.2014 20:06

Нямам какво да добавя освен - Кур за отрепките от Рязанград!
на бира на бира на бира на бира на бира

113. boko tikvata | 27.02.2014 20:05

Лайнара от коментар 94,лапай и не се обяснявай бе,мръшляк долен и ненужен!

110. Свиневъд - Турчоляк | 27.02.2014 20:05

20 СЕКУНДОВЦИ добре де, добре добре де, добре добре де, добре добре де, добре добре де, добре добре де, добре добре де, добре добре де, добре добре де, добре добре де, добре добре де, добре добре де, добре