Луд, луд, луд мач в София! Лудогорец е на осминафинал след мъжка битка

Размер на шрифта: a a a

Стоев Кишада

Снимка:
БГ НЕС

Мечтата стана реалност! Лудогорец се класира за осминафинал в Лига Европа, след като завърши наравно 3:3 с Лацио в луд мач на „Васил Левски". Така след победата с 1:0 преди седмица, българският представител продължава напред с общ резултат 4:3!

Лудогорец заслужава адмирации, след като до 67-ата минута изоставаха в резултата с 0:2, но намериха начин да стигнат до 2:2. За да бъде драмата пълна Мирослав Клозе в 82-ата минута направи резултата 2:3, преди българите да изравнят 2 минути преди края след комична грешка на Сиани и Маркети.

В спор за място на четвъртфиналите „разградските орли" ще срещнат победителя от двубоя Валенсия - Динамо Киев (2:0 след първата среща).

Повече от 30 000 зрители на „Васил Левски" бяха попарени още в 17-ата секунда, когато Лацио излезе напред в резултата. Буквално с първата си атака италианците стигнаха до гол, автор на който стана младият Кейта. Тъмнокожият футболист нахлу в полето и шутира, след двоен рикошет във вратаря Стоянов и отново в Кейта топката влезе в мрежата - 0:1. Голът напълно очаквано смути домакините, които до края на първата част опитаха да наложат натиск, но освен до 2 опасно удара на Безяк не стигнаха до нищо друго.

Картинката за Лудогорец стана още по-тежка в началото на второто полувреме. В 54-ата минута друг млад нападател на Лацио- Переа, се възползва от брилянтна контра атака и останал очи в очи със Стоянов не сгреши - 0:2!

Българският тим обаче не се предаде и потърси своя шанс. В 67-ата минута Роман Безяк реализира дежурното си попадение в турнира. Нападателят получи брилянтен пас в полето от Ешпиньо, обърна се и с точен удар матира Маркети - 1:2. Напълно в реда на нещата попадението даде криле на Лудогорец и второто попадение не закъсня. В 78-ата минута Христо Златински изстреля истински снаряд от около 30 метра, Маркето хвана топката, но буквално влезе с нея в мрежата - 2:2.

Драмата обаче тепърва предстоеше. В 82-ата минута Клозе се разписа на празна врата и отново даде шанс на италианците. В 88-ата минута Маркети и компания направиха непростима грешка. При една изсипана топка към Кишада, вратарят на Лацио и защитника пред него - Сиани, не се разбраха и позволиха топката да ги прескочи и да влезне на опразнената врата - 3:3. До края време почти не остана, а Лудогорец записа поредната си паметна вечер в Европа!

Браво момчета!

ЛУДОГОРЕЦ - ЛАЦИО 3:3 (СЪСТАВИ И КОМЕНТАР)

Етикети: бг футбол  еди рея  лацио  лудогорец  стойчо стоев

403 Forbidden

nginx/0.7.65

Регистриран на: 19.01.2011, 08:03

77. Леля Слонка | 27.02.2014 19:59

ВУЛГАР-ОС, АКО БОРДО МЪДИ СЕ ЦАНИ ЧОБАНОС, ПО КОЛКО АЛТЪНАС ХАЙВАН-КАФА ЩЕ МУ ДАВАШ, М?

Срааам!

Сигурен съм,че това е единственият пълен стадион от всички стадиони на участниците в този жалък турнир на мачовете ,които се играят днес....единствения пълен!

Срааам,колко комплексари има във вшата държава Вулгария.... Отегчен muhihihihi muhihihihi

СЛОНИЧ , майка ти гордее ли се с теб или проклина деня , в който оня ливански

студент по медицина я изнасили и тя зачена гнусното ти туловище не разбирам ангелче

ПЕДЕР-АС, има една мъдра латинска сентенция, която гласи:

Мангала аватара си мени, но сексуалната ориентация и циганския произход никогиш.

muhihihihi рев muhihihihi

Разбра ли ве кенеф селски Въпрос Въпрос Въпрос

Регистриран на: 28.02.2011, 20:09

67. New York | 27.02.2014 19:54

Босфор Тв изтепаха рибата. Очаквало се и фенове на други отбори. Че то са само на други отбори?! Освен това дразнят като забравят за посещаемостта на ЦСКА-Фулъм.

66. Funi | 27.02.2014 19:53

69. Total ML

Това ше са само няколко хиляди говеда, които ще гледат мача само и само на другите да им сече. Смее се

Регистриран на: 22.09.2011, 10:25

65. lemmy kilmister | 27.02.2014 19:52

Сбирайте се горди лудогорци! СБИРАЙТЕ СЕ!!

А ТАКА СБИРАЙТЕ СИ ДА ВИ СЕРЕМ В ДЗУРЛИТЕ ГОРДИ ЛАПАКОРЦИ !