Английският шампион Манчестър Сити отпадна от Шампионската лига, след като успя да стигне само до точка при домакинството си на Реал Мадрид в пети мач в тазгодишното издание на най-престижния клубен турнир.

Двубоят на "Етихад Стейдиъм" завърши наравно 1:1, което означава, че Сити разполага само с три точки кръг преди края и няма дори математечески шансове да се класира за следващата фаза.

Реал пък ще остане втори в групата, тъй като в другия мач лидера Борусия разби Аякс с 1:4 и води с три точки на върха кръг преди края.

Карим Бензема откри за Реал в началото на двубоя, а в средата на втората част Агуеро изравни от дузпа. Така за втора поредна година Сити няма да прескочи груповата фаза.

Мениджърът на Манчестър Сити Роберто Манчини за пореден път заложи на повече от любопитен защитен вал. Той пусна трима централни бранители в лицето на Компани, Сабалета и Настасич, а малко по-напред по фланговете трябваше да действат Майкон и Коларов.

В началните минути домакините изглеждаха малко по-активни, но експериментите на Манчини бяха наказани много бързо. В 10-ата минута Карим Бензема изскочи абсолютно непокрит в малкото наказателно след центриране и от няколко метра разстреля технично Джо Харт за 0:1.

Малко по-късно отбраната на Сити отново допусна грешка и Роналдо бе изведен сам срещу английския страж от Алонсо. Португалецът го прехвърли, но в последния момент топката бе избита от голлинията.

"Гражданите" поизравниха играта и дори имаха леко преимущество във владението на топката, но нападателната двойка Джеко - Агуеро така и не успяваше да затрудни по-сериозно Икер Касияс и така двата тима се оттеглиха на почивка при минимална преднина за Реал Мадрид.

След почивката Сити се хвърли в атаки, но Агуеро на няколко пъти не бе достатъчно прецизен. В игра се появи и Тевес, който замени Насри, но дори с трима напред "гражданите" не успяваха да стигнат до гол.

В 73-ата минута Яя Туре намери Джеко, който пусна хитър пас към Агуеро. Арбелоа се спъна, но при падането събори и аржентинеца. Главният рефер посочи бялата точка, даде втори жълт на бранителя и надежди на домакините.

Серхио Агуеро изравни, грабна топката и се затича към центъра, но до края на мача Сити така и не стигна до нов гол. Дори 5-минутното продължение, посрещнато с иронично ръкопляскане от Моуриньо не помогна.

МАНЧЕСТЪР СИТИ - РЕАЛ МАДРИД - 1:1

0:1 - Бензема (10')
1:1 - Агуеро (73' д.)