Барселона победи като гост Райо (Валекано) с 5:1 в среща от междинния 27- и кръг в Примера дивисион. Така каталунците подобриха рекорда на Реал (Мадрид) от 34 мача без загуба, който датираше от сезон 1989/ 1990 година.

В 22- ата минута Иван Ракитич откри резултата след груба грешка на вратаря на „пчелите" Хуан Карлос.

В следващата атака Неймар асистира на Лионел Меси, който от около шест метра покачи на 2:0.

В 41- ата минута домакините останаха с човек по-малко, след като Диего Йоренте получи директен червен картон за нарушение срещу Ракитич.

В 53- ата минута Лионел Меси отбеляза втория си гол в мача. Аржентинецът довкара топката, която се отби в гредата след удар на Суарес.

Манушо се възползва от асистенция на Бебе и върна едно попадение за Райо в 57- ата минута.

Десет минути по-късно Мануел Итура извърши нарушение в собственото си наказателно поле и бе изгонен, а Барса получи правото да изпълни дузпа. Наказателният удар обаче бе пропуснат от Луис Суарес.

В 74- ата минута Лионел Меси се озова очи в очи с противниковия вратар и оформи своя хеттрик.

Арда Туран отбеляза дебютното си попадение за Барса четири минути преди последния съдийски сигнал, с което окончателно сложи точка на спора.