Националният отбор на България за девойки младша възраст загуби шансове за място в шестицата на Европейското първенство, на което страната е домакин, предаде bgvolleyball.com.

Това стана факт след четвъртата загуба, която момичетата на селекционера Радослав Бакърджиев регистрираха в залата на Пловдивски университет "Паисий Хилендарски" - с 0:3 (14:25, 19:25, 28:30) от силния тим на Турция, който е основен фаворит за титлата.

Повече интрига имаше в третия гейм, в който българските момичета спасиха мачбол и последваха драматични минути.

За съжаление, обаче, турските състезателки не изпуснаха контрола и след 32-минутен гейм приключиха всичко в мача.

По-рано днес отборът на Полша спечели с 3:1 (26:24, 23:25, 25:17, 25:19) срещу Холандия и преди мача на Белгия тази вечер се изкачи на второ място във временното класиране.