Реал (Мадрид) се измъчи доста, но победи Селта. „Белия балет" се наложиха с 4:2 като гост в мач от 33-ия кръг на Ла Лига. С два гола се развихри доскорошната неизменна резерва Хавиер Ернанес. Чичарито се отпуши и дори успя да засенчи Роналдо, който не вкара в този мач.

Нолито откри за домакините още в 9-ата минута, но Кроос изравни седем минути по-късно. Ернандес пък обърна резултата след гол в 24-ата минута.

Две минути след това домакините изравниха с попадение на Мина, но две минути преди почивката Хамес също реализира и така даде аванс на гостите.

В 69-ата минута Ернандес вкара попадението, което охлади ентусиазма на домакините и така оформи успеха на тима си.

Въпреки, че не се разписа Роналдо имаше участие в два от головете и удари греда, а и като цяло свърши доста добра работа за тима си в атакуващ план.

Така Реал продължава да диша във врата на Барса. "Белия балет" е 2-и в класирането със 79 точки след успеха си, а каталунците имат два пункта повече.