Марек до голяма степен лиши ЦСКА от по-нататъшни шансове за титлата. Дупничани победиха столичния си съперник с 1:0, като в по-голямата част от двубоя доминираха на терена на стадион "Бончук".

Единственото попадение в мача бе дело на щатния реализатор на домакините Еньо Кръстовчев, който засече центриране от корнер осем минути преди края и отблизо прати топката в мрежата на Ивайло Петров.

В същото време "армейците" изпитваха явни затруднения в организирането и особено в завършващия удар, като единственото по-чисто положение бе изпуснато от Еуген Трика в края на първата част.

През втората част в игра за софиянци влязоха Стойко Сакалиев и младият Йовчев, но "червените" така и не намериха верния път до вратата на Белчев. Така два кръга преди края ЦСКА вече изостава с 4 точки от лидера Левски и почти сигурно изгуби шансове за титлата.