Серина Уилямс започна с победа защитата на титлата си на турнира на твърди кортове в Маями с награден фонд 5,38 милиона долара. Водачката в световната ранглиста се класира за третия кръг след успех над Моника Никулески (Румъния) с 6:3, 6:1 за 82 минути.

Следващата съперничка на американката е 15-годишната й сънародничка Сиси Белис. Припомняме, че Серина Уилямс има рекордните 7 титли от турнира в Маями. Това е най-успешният турнир в кариерата на американката.

В други мачове от втория кръг номер 11 Сара Ерани (Италия) победи Анастасия Павлюченкова (Русия) с 6:1, 7:6(5), а германката Татяна Мария отстрани шестата поставена Южени Бушар (Канада) с 6:0, 7:6(4).

Номер 3 в схемата Агниешка Радванска (Полша) се класира за четвъртия кръг след труден успех над Ирина Бегу (Румъния) с 6:2, 4:6, 6:2. В спор за място на четвъртфиналите полякинята ще играе с 12-а поставена Карла Суарес Наваро (Испания).