ЦСКА най-после взе вечно дерби с Левски след победата с 2:1 в първия 1/4-финал на републиканско първенство при юношите младша възраст (родени 1990 година).

"Армейците" изпуснаха дузпа още в 3-ата минута чрез Георги Станоев, който уцели десния страничен стълб. "Червените" играха доста по-добре, но противно на логиката в 14-а минута, след центриране отляво Борислав Балджийски откри резултата в полза на Левски.

В 32-ата минута Мартин Тошев изравни след удар отблизо. През втората част двата отбора имаха доста възможности за попадение.

В 50-ата минута голмайсторът на ЦСКА Тошев напусна контузен, като бе заменен от Митко Коларов. В 66-ата минута Емил Колев от Левски получи директен червен картон за груб фаул срещу Филипов.

Три минути преди края на срещата ефектно попадение на резервата Бонев донесе победата за "червените". Реваншът е на 24 юни от 17,30 часа.

ЦСКА - Левски 2:1

0:1 Балджийски (14), 1:1 Тошев (32), 2:1 Бонев (77)

ЦСКА: Михайлов (40 - Кънчев), Кирчев (64 -Пл. Петков), Колев, Дечев, Филипов, Станоев, Аесс (60 - Бонев), Тонев, Тошев (50 - Коларов), Михайлов, Димитров

Левски: Начев (46 - Царев), С. Георгиев, С. Иванов, Митев, Йосифов, Зизов (50 - Арсов), Панайотов, Б. Табаков (61 - Ангелов), Балджийски (46 - С. Табаков), Киров (70 - Атанасов)