Севиля записа убедителна победа над Селта на полуфиналите за Купата на краля. Тимът на Унай Емери се наложи с 4:0 на своя „Рамон Санчес Писхуан". Така севилци си осигуриха значителна преднина преди реванша след седмица.

Севиля съвсем заслужено стигна до победата след като владееше инициативата в по-голямата част от мача.

В 28-ата минута домакините получиха право да изпълнят дузпа, след като Серхи Гомес събори Витоло в наказателното поле. Зад бялата точка застана Кевин Гамейро, но вратарят Бланко спаси.
Севиля все пак успя да поведе в 45-ата минута минута. Тогава Евер Банега центрира към Адил Рами, който засече с глава за 1:0.

В 60-ата минута след скоростна контраатака, Гамейро вкара за 2:0. Две минути по-късно отново той получи отлично подаване след атака от дясно и реализира за 3:0.

Крайното 4:0 оформи бившия играч на Селта Крон-Дели в 87-ата минута.

Както е известно, в другия полуфинал Барселона разпиля Валенсия със 7:0.

All Goals - 4-0 Sevilla vs Celta Vigo 04.02... by sport-24hd