Фиоренти допусна грешна стъпка в 21-ия кръг на Серия А. „Виолетовите" направиха 1:1 при гостуването си на Дженоа.

Първото попадение падна в в 14-ата минута по доста куриозен начин, като Мбайе Нианг направи добър рейд в наказателното поле отляво и успя да центрира прострелно към далечната греда, където Стефано Стураро от около 6-7 метра нацели лявата греда на опразнената врата. Татарушану тъкмо се изправяше, когато топката отскочи, удари се в него и влетя в мрежата.

Малко след половин час игра се стигна до интересна ситауция. Главният съдия Никола Рицоли получи разтежение в бедрото, а контролът върху мача пое четвъртият Марко Ди Бело. Рицоли пък не прекрати участието си в мача, а застана зад едната врата като рефер на аутлинията.

Фиорентина изравни в 54-ата минута, когато флорентинци разиграха късо пряк свободен удар отдясно, а Мати Фернандес центрира към далечната греда. Топката беше отклонена в купа от играчи, за да стигне до Гонсало Родригес, който с глава от упор разстреля Перин.

След този мач Фиорентина е на 6-а позиция с 32 точки, аДженоа заема 7-ото място с 29 пункта.