Отборът на Ювентус игра за своята чест и постигна престижен успех при домакинството си на Наполи (3:1). По този начин момчетата на Масимилиано Алегри  объркаха тотално сметките на „партенопеите", отдалечавайки ги още повече от заветното трето място, което дава право на участие в квалификации за Шампионска лига.

След като направи мръсно на неаполитанците, „Старата госпожа" се отдаде на шампионски купон, вдигайки поредното Скудето пред екзалтираната публика на „Ювентус стейдиъм".

Въпреки, че бяха с голяма част от своите резерви, домакините откриха резултата след само 12 минути игра. Кингсли Коман изуми всички, пускайки уникален извеждащ пас към Роберто Перейра, който нямаше как да сгреши за 1:0.

Малко след почивката, Квадво Асамоа игра неволно с ръка в собственото си наказателно поле. Не на такова мнение обаче бе реферът Лука Банти, който без никакво колебание посочи „бялата" точка". Лоренцо Инсине не съумя да се справи с легендата Джиджи Буфон, ала Давид Лопес бе на точното място и изравни за 1:1.

Селекцията на Рафа Бенитес опита всичко по силите си, за да се добере до пълен обрат, ала стражът на Ювентус изигра перфектен двубой, отчайвайки звездните нападатели на Наполи. Така противно на логиката, Ювентус се добра и до пълния успех. Стефано Стураро изненада дори и себе си в 77-ата минута, след като отбеляза изумително попадение в мрежата на Андухар.

До края, гостите от Наполи започнаха да ритат здраво своя опонент в израз на безсилие. От това най-много пострада Алваро Мората, който бе нокаутиран след удар с глава от страна на Мигел Анхел Бритос. Провинилият се бе наказан с червен картон, а пък Юве получи дузпа. Тя бе реализирана от Симоне Пепе за крайното 3:1, а след нея бе дадено началото на шампионското коронясване на „бианконерите".

Честито на всички фенове, които подкрепят "Старата госпожа"!

ЮВЕНТУС-НАПОЛИ 3:1

1:0 Перейра (12'), 1:1 Давид Лопес (50'), 2:1 Стураро (77'), 3:1 Пепе-дузпа (90')

ЧЕРВЕН КАРТОН: Бритос -Наполи (90')

СТАДИОН: „Ювентус Стейдиъм"

СЪДИЯ: Лука Банти

ЮВЕНТУС: Буфон, Падоин, Брадзали, Огбона, Асамоа, Стураро, Маркизио, Погба, Перейра, Мората, Коман (Резерви: Сторари, Киелини, Пепе, Тевес, Йоренте, Де Челие, Бонучи, Пирло, Видал, Евра, Матри, Рубиньо)

НАПОЛИ: Андухар, Маджо, Албиол, Бритос, Гулам, Лопес, Гаргано, Кайехон, Инсине, Мартенс, Игуаин (резерви: Рафаел, Стринич, Енрике, Жоржиньо, Коломбо, Хамшик, Габиадини, Инлер)