ЦСКА победи Миньор (Пк) с 4;1 в последната си контрола преди старта на шампионата. Попаденията бяха дело на Евгени Йорданов, Емил Гъргоров, Маркиньос (от дузпа) и Амин Карам. За перничани точен бе Кирил Дяков.

Александър Томов присъства на срещата. Освен него там бе и спортно-техническия директор Емил Костадинов и Велизар Димитров, който чака трансфер в Залаегерсег и по-рано тренира сам. На тренировъчната база е и продаденият на Терек (Грозни) Валентин Илиев. Кирил Качаманов и Ангел Червенков също наблюдават двубоя.

Последната проверка е на Панчарево и за първи път от доста време съставът няма да бъде представен на "Българска армия". Въпреки това 1000 зрители подкрепят "червените".

ЦСКА започна малко по-добре, но бившият "армеец" Самет Ашимов спря пробив на Петре, който бе изведен от Йордан Тодоров. Отново Ашимов се справи блестящо като изби топката от краката на Гъргоров в 8-ата минута. Гъргоров пропусна да открие три минути по-късно, когато изведен отлично от Янчев, се освободи от бранител, но стреля във вратаря.

В 14-ата минута Евгени Йорданов откри, като добута топката във вратата, след подаване на Йордан Тодоров.

В 22-ата минута Гъргоров удвои. Бадема получи топката от Удоджи и с плътен шут от границата на наказателното поле направи 2:0.

След гола Йордан Тодоров и Емил Гъргоров се разиграха, като създадоха няколко хубави атаки, които обаче не доведоха до нов гол. Тодоров се сдърпа с Кирил Дяков след нарушение, но не се стигна до сериозно меле.

В 31-ата минута съдията даде дузпа за ЦСКА, за нарушение срещу Удоджи. Маркиньос направи 3:0 от бялата точка.

В 38-ата минута Миньор намали чрез капитана си Кирил Дяков. Играчът бе оставен непокрит и от границата на наказателното поле направи 3:1.

В 51-ата минута Евгвени Йорданов отправи анемичен удар, след хубава атака на Маркиньос и Данчо Тодоров. Три по-късно нападателят бе изведен в наказателното поле, но вместо да стреля, потърси комбинация с Гъргоров, който излъга вратаря Кънев, но стреля над вратата.

При вкарването на топката в игра стража уцели главата на Петре, който се строполи, но след оказаната му медицинска помощ остана на терена. Кънев изби силен шут на Зе Руи в 57-ата минута. В 63-ата минута Миньор стигна до пряк свободен удар, но Петьо Динков не показа таланта си да вкарва от подобни положения.

Агитката на ЦСКА изправи Емил Гъргоров с овации, когато бе заменен от Йордан Юруков в 68-ата минута. В 80-ата минута Петре намери Юруков, който овладя на гърди и стреля моментално, но покрай вратата.

Две минути преди края на редовното време дошлия на проби Амин Карам вкара първия си гол с червената фланелка и четвърти за ЦСКА в мача. Попадението бе изработено от неуморния Йордан Тодоров, след чиито удар вратаря изби топката в краката на мароканеца.

ЦСКА - МИНЬОР (Пк) 4:1

1:0 Евгени Йорданов (14), 2:0 Емил Гъргоров (22), 3:0 Маркиньос (31-д), 3:1 Дяков (39), 4:1 Карам (88)

ЦСКА: Петров (46 - Пиргов), Тодоров, Тунчев (75 - Гай), Ланзаат (46 - Котев), Машадо, Петре, Янчев, Маркиньос (75 - Карам), Гъргоров (68 - Юруков), Удоджи (46 - Зе Руи), Йорданов (58 - Иво Димитров)

Миньор: Кънев, Спахиев, Олегов, Петков, Ашимов, Дяков (Цветков), Руменов (Ст. Младенов), Кьосев, Динков, Петров (Цветков), Цанков

Жълти картони: Ашимов, Динков (М)