Левски спечели своята юбилейна 50-а победа над ЦСКА. "Сините" водени от Ясен Петров надвиха вечния съперник с 1:0 в 126-ия мач между двата най-големи съперника в родния футбол.

Единственото попадение в срещата реализира Гарра Дембеле, който се бореше със защитата на ЦСКА точно като Георги Иванов - Гонзо и реализира тъкмо в стила на спортния директор на "сините".

Въпреки успеха, Левски не успя да убеди, че е особено по-добър от тима на ЦСКА. Това бе най-видно през второто полувреме, когато отборът почти не създаде положение пред Иван Караджов.

В началото на срещата ЦСКА бе отборът, който владееше инициативата и прилагаше сериозна преса. Това затрудняваше Левски, който трудно изнасяше топката.

Постепенно Левски изравни играта и особено чрез Дембеле създаваше доста трудности на несработената отбрана в червено. Нападателят слухтеше по целия фронт на атаката и дебнеше за грешки.

Така в 39-ата минута Дембеле наказа последователна грешка на Попов и Акуаро и с техничен удар преодоля Караджов за 1:0.

Другото най-чисто положение през това полувреме направи Жоазиньо, който бе оставен сам срещу Караджов. Маркиньос от ЦСКА пък единствен тества по-сериозно Георги Петков.

Втората част бе трагична и за двата отбора. В началните минути ЦСКА натисна и първо Тодор Янчев с удар отдалеч не намери вратата, а след това Маркиньос стреля, но Георги Петков спаси.

В последните 20 минути заваляха картони от всякакъв вид, но не и положения. Първо в 80-ата минута Владо Гаджев бе изгонен за втори жълт картон. Той опита да симулира и да спечели дузпа, но Станислав Тодоров категорично го изгони.

След него жълти картони получиха Йовов и Телкийски. В даденото продължение изгонен бе и Маркиньос, който ритна Телкийски.

В следващия кръг ЦСКА играе с Черноморец, докато Левски приема Локо (Сф).

ЦСКА: Иван Караджов - Павел Виданов, Джузепе Акуаро, Апостол Попов, Мартин Дечев - Тодор Янчев - к (Саидходжа 77`), Борис Галчев (Янчев 44`) - Елио Гранден, Маркиньос, Спас Делев (Тонев 70) - Димитър Илиев.

ЛЕВСКИ: Георги Петков - к - Дъстли Мулдер, Иво Иванов, Йордан Милиев, Веселин Минев - Владимир Гаджев, Христо Йовов - Дарко Тасевски (Балтанов 69`), Жоазиньо, Даниел Младенов (Телкийски 46`) - Гарра Дембеле (Топузаков 83`).

Стадион: "Васил Левски" - 10 000 зрители

Жълти картони: Гранден, Маркиньос; Гаджев, Петков, Минев, Топузаков и Йовов.

Червени картони: Маркиньос 90`, Гаджев - 80`.