Интер записа 21-ата си победа от началото на сезона в Серия "А". В пореден мач от 29-ия кръг, играчите на Жозе Моуриньо надделяха с класическото 3:0 над Реджина. Пореден силен мач за Интер записа Златан Ибрахимович, който се отчете с 2 гола и вече има 19 попадения на сметката си.

Домакините от Интер започнаха вихрено мача и след 10 минути игра вече имаха преднина от 2 гола. В 6-ата минута Естебан Камбиасо, който в този двубой действаше като централен защитник, откри резултата.

Аржентинецът получи пас с пета от Станкович и от няколко метра прокара топката покрай вратаря на Реджина.

В 10-ата минута Ибрахимович реализира своя гол номер 18 от началото на сезона в Серия "А". Нападателят бе точен от дузпа, отсъдена за нарушение срещу Мансини.

В самия край на полувремето гостите от Реджо ди Калабрия на няколко пъти можеха да върнат едно попадение, но Жулио Сезар бе безпогрешен при ударите на Коца и Барила.

Второто полувреме започна на по-ниски обороти, като домакините разиграваха сигурно топката. В 58-ата минута Златан Ибрахимович направи резултата класически, след като реализира поредния си магически гол. Шведът се разходи из защитата на Реджина и с техничен удар с левия крак прехвърли елегантно вратаря на гостите.

Благодарение на успеха Интер събра на сметката си 69 точки и отново има комфортна преднина от 7 точки пред втория Ювентус. Реджина пък се закотви на дъното на таблицата с едва 20 спечелени точки.

В друг мач от кръга Киево постигна изключително ценна победа, след като се наложи с 1:0 над Палермо. Единственият гол в двубоя вкара бразилецът Лусиано в последната минута на първото полувреме. Малко по-рано сициалинците останаха с човек по-малко, след като Касани получи червен картон.

ИНТЕР - РЕДЖИНА 3:0

1:0 Камбиасо (6')
2:0 Ибрахимович (10'-дузпа)
3:0 Ибрахимович (58')

СЪСТАВИ НА ДВАТА ОТБОРА:

ИНТЕР: Сезар, Майкон, Ривас, Камбиасо, Сантон, Санети, Мунтари, Мансини (Обиня 41'), Станкович (Хименес 66'/ Максуел 77'), Балотели, Ибрахимович

РЕДЖИНА: Пугиони, Ланзаро, Валдес, Сантос, Адейо (Крайчик 77'), Барето, Кармона, Барила (Сесту 67'), Коста, Коца (Черавело 74'), Бриенца