Кей Нишикори осигури участието си в полуфиналите на турнира в Барселона, след като надигра Роберто Баутиста Агут с 6:2, 3:6, 6:1.

Така японският ас продължава успешно защитата на титлата си, като в спор за място на финала очаква победителя от мача между Томи Робредо и Мартин Клижан.

Кей загуби първи сет в тазгодишното издание на надпреварата, но не остави съмнения в превъзходството си над 16-ия в световната ранглиста в първия и третия сет, в които общо даде само три гейма на опонента си.

Мачът започна с пробив още в първия гейм, а после още един за 5-2 осигури комфортно начало на световния №5. Нишикори пропусна два брейкбола в третия гейм на втората, част, след което бе пробит за 2-4.

В деветия гейм той имаше три възможности за рибрейк, но в крайна сметка Баутиста Агут изравни сетовете. Това обаче не смути японеца, който в решителната част даде само един гейм на испанеца след нови два пробива.

Нишикори наниза пет аса и спечели 80% от точките си на първи сервис.