Виктория Азаренка продължава в следващата фаза на "Уимбълдън", след успех с 6:4, 6:4 над Кристина Младенович.

Двукратната полуфиналистка в Лондон контролираше мача еднолично през първия сет, след след като проби за 2-1 и не изпусна преднината си, но във втория бе притисната от французойката, №38 в световната ранглиста.

Първите точки за пробив, пред които бе изправена Вика бяха в четвъртия гейм на втория сет, когато Младенович достигна до 15-40. С мощни удари от основната линия Азаренка отрази първия, а с уинър от форхенд докара резултата до дюс. След равенството обаче французойката достигна до нова възможност и върна пробива изоставане с безкомпромисен форхенд по обратния диагонал - 2-2.

Нататък се заредиха нервни геймове, но сервиращите все пак удържаха. Младенович обаче се огъна в деветия, когато с несъсредоточена игра позволи на Азаренка да стигне до 15-40 и два скрити мачбола, а тениситката от Беларус реализира още първия след нова неточност на французойката.

Десетият гейм започна с 0-30 за Младенович, но последваха три точка за Азаренка. Тя пропусна първия си мачбол, но секунди по-късно затвори мача.

На осминафиналите Азаренка ще се изправи срещу намиращата се в отлична форма Белинда Бенчич. Младата швейцарка показа признаци на умора и контузия в мача си от първия кръг срещу Цветана Пиронкова, но уверено продължава напред след победа над Бетани-Матек Сандс, която в предишната фаза отстрани Ана Иванович.

Бенчич наниза 6 аса, спечели 67% от точките си на първи сервис и направи само 10 непредизвикани грешки срещу 29 на американката. Бенчич реализира 6 от 12 брейкбола, до които достигна, като не успя да спечели 4 свои подавания.