Челси направи за смях Арсенал в дербито на 31-ия кръг на Висшата лига. „Сините" размазаха „артилеристите" с 6:0 на „Стамфрод Бридж".

Днешната среща трябваше да бъде празнична за Арсен Венгер, който отбеляза своя мач номер 1000 начело на Арсенал. „Сините" обаче тотално обезличиха тима от Северен Лондон и се подиграха на шампионските му амбиции.

Първото попадение падна в 5-ата минута, а до 17-ата минута резултатът вече беше 3:0. Реферът Маринът направи сериозен гаф, който моментално обиколи всички световни агенции. Съдията изгони погрешен футболист с червен картон след като Окслей-Челбърлейн изби с ръка топка на голлинията, но вместо него от игра бе отстранен Гибс.

Срещата започна вихрено за домакините. В 4-ата минута Жиру изскочи на голова позиция, но Чех се намеси. Минута по-късно обаче Челси успя да отбележи. Андре Шюрле пусна прецизно към Ето'о, който финтира Окслейд-Чембърлен и матира Шчесни за 1:0.

В 7-ата минута Матич намери Шюрле, който напредна и с диагонален изстрел вкара за 2:0. В 9-ата минута Самуел Ето'о бе принудително сменен, тъй като получи разтежение. На негово място влезе Фернандо Торес.

В 16-ата минута Еден Азар стреля от около 9 метра, а Окслейд-Чембърлейн изби с ръка удара от голлинията. Вместо него от игра без изгонен с червен картон Киърън Гибс. Решението на съдията бе доста странно, тъй като Гибс изобщо не бе замесен в положението. Челси получи право да изпълни дузпа, а зад бялата точка застана Еден Азар, който без проблем направи 3:0.

В 30-ата минута Давид Луис започна самостоятелна акция от центъра на терена и стреля от около 30 метра, но Шчесни този път се справи.

В 43-ата минута след скоростна атака Торес пусна успореден пас към Оскар, който от няколко метра вкара за 4:0.

В 61-ата минута Касорла стреля много близо до вратата на Чех, но топката мина на сантиметри от целта.

Пет минути по-късно Оскар погуби тотално Арсенал, вкарвайки 5-ти гол. В 71-ата минута Салах изскочи очи в очи с Шчесни и го матира за крайното 6:0.

След този мач Арсенал е на 3-ото място с 62 точки, а Челси с 69 пункта, но и мач повече от „артилеристите".

Челси - Арсенал 6:0