Българският национален отбор по волейбол успя да запише много трудна победа над младия състав на Чехия. „Лъвовете" се наложиха с 3:2 (19:25, 25:20, 16:25, 25:19, 15:9) във втория си мач от груповата фаза на Евроволей. Благодарение на победата, българите се класираха за следващата фаза на турнира.

Възпитаниците на Пламен Константинов показаха съвсем различно лице в сравнение със снощната си лекция срещу Германия. Все пак българските волейболисти имат известно оправдание, тъй като разпределението на местата от групата, ще бъде решено утре срещу Холандия.  „Трикольорите" бяха разконцентрирани
и направиха куп грешки. Най-голямата ни слабост беше посрещането. Чехите, които са с подмладен състав бяха освободени психически след снощната загуба от Холандия и играха доста силно.

Нашите показаха характер в заключителната част на срещата и стигнаха до тайбрек. В него демонстрирахме класа и затворихме гейма и мача при 15:9.

Срещата започна сравнително равностойно. Играта се движеше точка за точка. Още в началните минути показахме кошмарно посрещане. На първото техническо прекъсване водехме с 8:7, но силна серия на чехите доведе резултата до 13:8. Второто техническо прекъсване дойде при 16:9 за съперника ни. Силната игра на чехите продължи и те заслужено затвориха гейма при 25:19.

Втората част бе по-добра за нас, но отново демонстрирахме куп грешки. Първото техническо прекъсване бе при 8:5 за Чехия. Посрещането продължаваше да ни куца. Теодор Тодоров направи важна точка от сервис за 10:12. Тодор Алексиев заби за 13:14, а на второто техническо прекъсване бе при резултат 16:14 за чехите. „Лъвовете" успяха да обърнат и след отлична атака на Алексиев поведохме с две точки при 19:17. Нашите играчи продължиха с подема си и успяха да вземат гейма, затваряйки го при 25:20.

В третата част пак допуснахме слабости, а чехите успяха да се възполза от тях.  Първото техническо прекъсване дойде при 8:3 за съперника. Те направиха серия от точки, довеждайки резултата до 16:7. Кошмарът ни беше завършен при 25:16 за опонентите.

В четвъртата част най-после показахме характер. Играта се развиваше точка за точка. На първата техническа пауза изоставахме с две точки. Блокадата ни заработи и това предизвика положителен ефект. На второто техническо прекъсване вече водехме с 5 точки - 16:11. Силна игра на Пенчев дезориентира чехите. Геймът беше затворен при 25:19 в наша полза, което прати мача в тайбрек.

Тайбрекът започна отлично за „лъвовете", които поведоха с 3:1. Градинаров имаше заслуга резултатът да набъбне с 5:2 в наша полза. Градинаров направи отличен отскок и донесе точка при 9:4. Чехите успяха да върнат една точка при 12:6. След грешка на чехите, българите успяха да затворят гейма и мача при 15:9.

Утре България излиза срещу Холандия в последния си мач от груповата фаза.