Мъжкият национален отбор на България завърши без победа участието си на международния приятелски турнир в Австрия. В последния мач българите записаха трета загуба след като отстъпиха на Португалия с резултат 74-80.

Мачът беше решен във втората четвърт, в която отборът ни допусна много грешки в нападение, а с няколко тройки съперникът бързо се откъсна напред в резултата. Така на почивката разликата беше цели 22 точки.

Българите започнаха да топят дефицита си през второто полувреме и през третата част го намалиха на 13, а до края се доближиха и по-близо от 10 точки зад съперника си, но не стигнаха до обрат.

Най-резултатен за тима ни със 17 точки бе Димитър Димитров, а Александър Везенков и Божидар Аврамов добавиха по 11 точки.

Турнирът беше спечелен от Португалия с Иван Костурков в треньорския си щаб, която записа три победи.

България: Александър Везенков 11, Чавдар Костов 0, Николай Върбанов 3, Христо Николов 9, Станимир Маринов 5  (Божидар Аврамов 13, Станислав Ваклинов 5, Павел Маринов 5, Димитър Димитров 17, Христо Захариев 4, Асен Великов 2, Павлин Иванов 0).