В последна среща от 21-ия кръг в първенството на Примера дивизион Реал (Мадрид) се измъчи, но победи Виляреал с 3:2 на "Сантяго Бернабеу".

В началните минути на срещата Реал се добра доста бързо до попадение. Така още в 9-ата минута бразилецът Робиньо откри резултата.

Виляреал се добра до изравняване в 16-ата минута с гол на Джузепе Роси с левия крак.

До почивката резултатът се запази непроменен.

През втората част "белия балет" отново дръпна в резултата. В 52-ата минута отново Робиньо даде преднина на столичани. атаката бе започната от Гути, кълбото попадна в Серхио Рамос, който подаде на Раул, за да стигне топката в Диего Лопес, който подаде на голмайстора.

Виляреал се добра до второ изравняване в срещата. В 75-ата минута Хуан Капдевиля се възползва от грешка в защитния вал на домакините и направи 2:2.

В следващата атака Гаго подаде на Уесли Снайдер, който вкара трития победен гол за Реал (Мадрид).

Въпреки загубата, Виляреал остана на 3-то място с 38 точки, на една пред четвъртия Атлетико и на 6 зад втория Барселона.