Берое победи убедително Марек в мач от 19-ия кръг на „А" група. Старозагорци се наложиха с 3:0 на „Бончук". По този начин тимът на Петър Хубчев запази място в шестицата и ще зимува на 5-ото място.

Берое надигра категорично състава на Тенчо Тенев. Първото попадение падна в 31-ата минута, когато Джоман изведе Салим Керкар през центъра в ляво в наказателното поле, той центрира от малък ъгъл в малкия пеналт от където Станислав Костов откри.

В 45-ата минута след бърза атака за Берое Аласан засеча с глава, а Станислав Костов продължи  отново с глава за Мапуку, който пое и на скорост стигна до наказателното поле от където прати кълбото в мрежата. В 52-ата минута Салим Керкар бе фаулиран на ъгъла на наказателното поле.  Жуниор Мапуку стреля директно от прекия свободен удар и бележи за 0:3.

След този мач Берое е на 5-ото място, Марек пък е предпоследен в класирането.