Последният в класирането Съндърланд измъкна точка от претендента за титлата Манчетър Сити. На „Етихад" двата отбора направиха 2:2 след като гостите бяха близо до сензациозна победа, водейки на „гражданите" с 2:1 седем минути преди края.

В крайна сметка Самир Насри изравни в последната минута на редовното време, отървавайки големия срам за тима му.

По този начин Манчестър Сити запази третата си позиция със 71 точки, докато „черните котки" са на последното 20-ото място. Срещата започна добре за домакините. Още във 2-ата минута „гражданите" успяха да поведат след като Фернандиньо стреля от около 10 метра след пас на Серхио Агуеро.

След попадението „черните котки" показаха зъби и на няколко пъти застрашиха сериозно Джо Харт. Джон О'Шей и Борини обаче се отличиха с пропуски.

Последваха няколко изпуснати положения и от домакините, които можеха да си направят мача далеч по-лек. В 73-ата минута Съндърланд шокира Сити след като отбеляза гол.  „Гражданите" изпуснаха Конър Уикъм, който от границите на наказателното поле направи 1:1.

Седем минути преди края „черните котки" удариха още по-звучен шамар по шампионските амбиции на домакините, отбелязвайки им втори гол. Джакерини напредна и подаде към Уикъм, който вкара безценен гол за 1:2. Домакините обаче бързо реагираха и успяха да изравнят чрез Самир Насри минута преди края на редовното време.

МАНЧЕСТЪР СИТИ - СЪНДЪРЛАНД 2:2
1:0 Фернандиньо 2'