Отборът на Челси направи поредна крачка към титлата в Премиър лийг. Хората на Жозе Моуриньо надделяха с минималното 1:0 над един от основните си конкуренти Манчестър Юнайтед. Лондончани демонстрираха вече пословичния си прагматичен футбол, печелейки трите точки с единствения си точен удар в очертанията на вратата. Той бе факт в 38-ата минута и бе дело на белгийската звезда Еден Азар.

Така „сините" се доближиха само на шест точки от шампионската титла, имайки повече от комфортен аванс пред своите преследвачи. „Стамфорд Бридж" пък продължава да бъде непревземаема крепост. Последната загуба на този митичен сезон бе на 19 април, 2014 година и тя бе нанесена от Съндърланд.

Манчестър Юнайтед се представи повече от достойно. Приятно впечатление направи младият Пади МаКнеър, а близо до попадения бяха звездите Уейн Руни и Радамел Фалкао. Въпреки поражението, „червените дяволи" остават на третото място с актив от 65 пункта.

Юнайтед започна двубоя със завидна доза самочувствие. „Червените дяволи" комбинираха умело и бяха близо до откриването на резултата след само 180 секунди.

Люк Шоу направи добър пробив по крилото, след което пусна хитър пас към намиращия се на дъгата Уейн Руни. Звездата не се поколеба и за миг, стреляйки технично с вътрешната част на своята обувка. Топката обаче премина агонизиращо близо покрай страничната греда. Създаде се дори и оптическа илюзия, която заблуди стража на гостите-Давид Де Хеа, а и много от зрителите на стадиона и пред малкия екран, че топката е опънала мрежата на лондончани.

Отговорът на Челси бе респектиращ. Еден Азар чукна елегантно към Фабрегас, който се промъкна измежду двама бранители на Юнайтед от от много малък ъгъл той съумя само да си спечели ъглов удар след намесата на Де Хеа.

В 12-ата минута младият бранител на гостите Пади МаКнеър направи изключителен рейд, който му отвори пространство за изстрел. Шутът му обаче излезе в ъглов удар.

След дълъг период на скука, публиката на „Стамфорд Бридж" за малко можеше да ликува. Дълго подаване към Еден Азар обърка Валенсия и Давид Де Хеа. Младият испанец излезе доста напред и се сблъска със своя съотборник. При въпросната ситуация вратарят дори игра с ръка извън наказателното си поле, но това не остана видяно от Майк Дийн и неговите помощници.

Така се стигна до 38-ата минута, когато резултатът бе открит в полза на Челси.  Фалкао загуби една топка в центъра, която му бе иззета доста грубичко от Джон Тери. Последва фантастична комбинация между Оскар и Еден Азар, която изправи белгиеца очи в очи срещу Де Хеа. Плеймейкърът прояви хладнокръвие и майсторски реализира за 1:0.

Попадението видимо смути играта на „червените дяволи", а дори и почивката на полувремето не помогна този шок да бъде преодолян. Логично резултатът можеше да набъбне и до 2:0, ако късметът и гредата не бяха на страната на гостите. Андер Ерера обърка подаването си по време изнасянето на топката и даде предпоставка за отлична контра на Челси. От нея максимално добре се възползва Дидие Дрогба, който елегантно прехвърли Петър Чех, но не намери очертанията на вратата. Притичалият Еден Азар опита да поправи грешката му, пробвайки добавка от нулев ъгъл, но единственото, което направи бе да шутира в десния страничен стълб.

Младият бранител на Юнайтед-Пади МаКнеър отново влезе в полезрението на всички зрители, след като за втори път отправи много тежък изстрел от дистанция, който бе париран с трудности от Куртоа.  Късмета си с далечен шут пробва и Фалкао, но топката излезе в аут.

Последните минути на дербито принадлежаха на гостите, които по всякакъв начин се опитваха да стигнат до изравняване. Радамел Фалкао бе близо до осъществяването на тази цел, след като получи подаване от Шоу, ала от изгодната си позиция той стреля във външната част на страничната греда.

Така Челси записа своята 23-та победа от началото на сезона и направи поредна крачка към титлата във Висшата лига. В следващия кръг момчетата на Моуриньо имат голямо лондонско дерби с Арсенал, докато Юнайтед гостува на Евертън.

ЧЕЛСИ-МАНЧЕСТЪР ЮНАЙТЕД 1:0

1:0 Азар (38')

СТАДИОН: „Стамфорд Бридж"

СЪДИЯ: Майк Дийн

ЧЕЛСИ: Куртоа, Аспиликуета, Тери, Кейхил, Иванович, Зума, Оскар, Матич, Фабрегас, Азар, Дрогба (резерви: Чех, Луис, Вилиян, Оби Микел, Куадрадо, Рамирес, Соланке)

ЮНАЙТЕД: Де Хеа, Шоу, Смолинг, МаКнеър, Валенсия, Ерера, Фелайни, Йънг, Мата, Фалао, Руни (резерви: Валдес, Блакет, Рафаел, Янужай, Ди Мария, Ван Перси, Перейра)