Първо поражение – 1:3 от началото на сезона претърпя свищовският Академик. Срази го в Левски едноименният тим в среща от 12-ия кръг на Северозападната В група. Домакините повече заслужаваха победата. Началото обаче бе за „студентите“.

Половин час след началния съдийски сигнал на Петър Кузев те вече имаха гол аванс. Реализира го Стефан Трайков след като открадна топката от Мариян Блажев, преодоля двама бранители и вратаря Иван Георгиев, насочвайки кълбото в мрежата за 1:0. В 52-ата минута реферът отсъди дузпа за нарушение срещу Ивайло Иванов. Гостите опитаха да протестират, но без резултат и потърпевшият изравни. Пет минути по-късно топката отново бе заложена на 11 метра от вратата на свищовлии. Този път дузпата направи Иван Ганев срещу Венцислав Миленов. Последният стреля точно за 2:1.

Четвърт час преди края левскарите разиграха бърза атака, която Симеон Рудашки завърши с гол за окончателното 3:1. Загубата свали Академик от първо на трето място в класирането.