Лошите новини за Милан просто нямат край. Отборът не само не може да намери себе си от началото на сезона, но загуби и двама от основните си полузащитници - капитана Рикардо Монтоливо и холандския национал Найджъл Де Йонг.

В събота „росонерите" завършиха наравно 0:0 като гост на Киево, като Монтоливо почувства болки още през първата част и бе заменен на почивката. През второто полувреме травма получи и Де Йонг, който също напусна терена преждевременно.

„Монтоливо ще се подложи на допълнителни тестове в следващите дни, след което ще стане ясно колко сериозна е контузията му. Де Йонг ще почива 10 дни, след което също ще мине на преглед, за да се установи дали ще може да се завърне на терена", съобщиха от ръководството на „росонерите".

Това означава, че и двамата ще пропуснат предстоящия домакински мач с Верона в събота вечер. Очаква се в тяхното отсъствие треньорът Филипо Индзаги отново да промени схемата на игра.