Отборът на Милан се представи по доста неубедителен начин в двубой от четвъртия кръг от турнира за Купата на Италия.

Елитният състав надделя над втородивизионния Кротоне след продължения.

В редовното време срещата завърши при равенство - 1:1, което наложи и двете допълнителни игрови части от по 15 минути.

В крайна сметка "росонерите" се наложиха с 3:1.

Първото полувреме днес не предложи кой знае каква драма, като макар, че разполагаше с известно превъзходство, съставът на домакините не стигна до откриващ гол.

Това се случи две минути след почивката, когато Луис Адриано даде заслужено предимство на тима си - 1:0.

В 67-ата минута обаче Будимир втрещи щаба на миланистите, като изравни резултата и върна състава си в мача.

До края на редовните 90 минути нови попадения не бяха отбелязани, като стартираха продълженията в сблъсъка.

Още в края на първото Бонавентура покачи на 2:1, а в 115-ата минута Нианг оформи и крайното 3:1, класирало отбора на 1/8-финалите от надпреварата.