Отборът на Щутгарт продължава агонията си в Бундеслигата. Шест дни след успеха си над Вердер (Бремен), „мерцедесите" отново „запяха" старата песен и паднаха при гостуването си на Аугсбург с 1:2. Така възпитаниците на Хууб Стевенс останаха на предпоследното място в шампионата.

Мястото даващо право на бараж за оставане с елита е на само точка разстояние, а спасителната 15-та позиция е на три пункта. Единственото позитивно за бившия тим на Краси Балъков е, че опонентите им за оставане (Хановер, Падерборн) днес допуснаха загуби.

Двубоят започна добре за домакините, които откриха резултата в 7-ата минута след точен изстрел на Тобиас Вернер.

Даниел Гинчек обаче върна интригата на „СГЛ Арена", след като успя да изравни в 22-ата минута. Попадението му беше трето в два мача за Щутгарт, което достатъчно говори за това защо Ведад Ибишевич вече е резерва за предпоследния в Германия.

Всичко в тази среща бе решено в 78-ата минута, когато голаджията на баварския тим Раул Бобадия не остави никакви шансове на Улрайх за крайното 2:1.

АУГСБУРГ-ЩУТГАРТ 2:1

1:0 Вернер (7'), 1:1 Гинчек (22'), 2:1 Бобадия (78')

СТАДИОН: „СГЛ Арена"

СЪДИЯ: Торстен Кинхофер

АУГСБУРГ: Хиц, Верхаег, Клаван, Баба, Байер, Фьолнер, Есвайн, Хойберг, Вернер, Бобадиля (резерви: Манингер, Алтинтоп, Янкер, Кор, Вон Жи, Матваз, Молдерс)

ЩУТГАРТ: Улрих, Клайн, Нидермайер, Рюдигер, Швааб, Гентнер, Дие, Костич, Максим, Холушек, Гинчек (резерви: Ванитчек, Сакай, Ибишевич, Ромеу, Вернер, Киршбаум, Баумгартъл)