Черно море е новият носител на Суперкупата на България! "Моряците" постигнаха минимална победа с 1:0 над шампиона Лудогорец. Единственото попадение в срещата отбеляза Бурабия през първата част.

Черно море бе по-добрият отбор и логично откри резултата. В 18- та минута Стефан Станчев центрира отдясно и Мехди Бурабия със страхотен удар от въздуха прониза Владислав Стоянов.

До края на полувремето варненци имаха още няколко добри възможности, но не успяха да увеличат преднината си. Лудогорец бе изненадващо плах и не успя да стигне до чиста голова ситуация.

През втората част тимът на Бруно Рибейро имаше лек териториален превес, но отново "орлите" не създадоха сериозни опасности за Китанов. Възпитаниците на Никола Спасов спазваха строга тактическа дисциплина и използваха всеки удобен момент да контраатакуват.

Последните минути на мача преминаха изцяло в половината на Черно море, но Лудогорец не успя да изравни и варненци заслужено спечелиха двубоя и грабнаха Суперкупата на България.

Лудогорец - Черно море 0:1

Голмайстори:
18 мин. Бурабия (Черно море)

Лудогорец: Стоянов, Моци, Терзиев, Дяков (59-Анисе), Вандерсон, Лукас Саша, Препелица, Мисиджан (59-Кафу), Натанаел, Марселиньо, Кишада (78-Лукоки)

Черно море: Китанов, Венков, Траянов (25-Жиньо), Станчев, Кулибали, Стенио, Клок (77-Георгиев), Бурабия, Курьор, Васев (79-Паланков), Петков

Жълти картони: Курьор, Кулубали, Клок, Станчев, Бурабия, Паланков (Черно море)