Английската Висша лига отново напомни за себе си! Преди броени минути, отборите на Куинс Парк Рейнджърс и Ливърпул изиграха уникален двубой, завършил с успех за гостите с 2:3. Битката ще бъде запомнен както с двата автогола на „рейнджърите", така и с лудите последни минути на срещата, когато паднаха цели 4 попадения.

Уникално включване за домакините направи Еду Варгас, който вкара цели два гола в мрежата на Миньоле. Те обаче се оказаха крайно недостатъчни, тъй като съотборниците му Ричърд Дън и Стивън Коулър злощастно пронизаха собствената си врата. Единственият редовен гол за Ливърпул пък реализира младият бразилски талант Фелипе Коутиньо.

Успехът изкачи Ливърпул до петата позиция във временното класиране. Мърсисайдци събраха актив от 13 точки, с който се доближиха съвсем близо до селекциите на Уест Хям и Саутхямптън. Въпреки борбената си игра днес, КПР остава на последното място само с 4 пункта.

Гостите от Ливърпул бяха твърдо решени да постигнат успех на „Лофтус Роуд". Въпреки предстоящия голям мач срещу Реал (Мадрид), Брендън Роджърс залагаше на своите основни игра. Така в нападение действаше Адам Лалана, който бе активно подпомаган от Рахийм Стърлинг и Адам Лалана. Впечатление правеше появата на Емре Джан, който щеше да си партнира със Стивън Джерард в центъра на полузащитата.

„Рейнджърите" от Куинс Парк се намираха на последно място. Нещо, което не се харесваше както на феновете, така и на собствениците на клуба. Днешният мач бе голяма изпитание и за Хари Реднап, който бе задължен да спечели поне точка, ако не иска да се сбогува със своята работа.

Думите му явно бяха достигнали до съзнанието на неговите възпитаници, тъй като КПР напълно надигра своя опонент през първата част. Първият голям пропуск бе регистриран в 27-ата минута, когато Лирой Фер удари горната греда. Боби Замора се възползва от едно празно пространство по крилото, след което пусна хитро към непокрития на дузпата холандец. От уникалната позиция, бившият играч на Норич направи по-трудното и от няколко метра нацели горната греда.

Играчът с номер „10" обаче продължи да всява паника в „дантелената" отбрана на Ливърпул. В 33-ата минута, английският гранд имаше луд късмет. Симон Миньоле излезе неразчетено при едно центриране.От това се възползва Фер, който стреля с глава, ала коженото кълбо отново срещна съперниковата греда. При създалото се меле, Чарли Остин имаше шанс да отбележи, но с самопожертвователна изява действаха Енрике и Ловре.

Ливърпул имаше една смислена атака за първата част и тя дойде в самия край на полувремето. Стивън Джерард комбинира умело с Марио Балотели и навлезе мощно в наказателното поле на КПР. Последва елегантен финт  срещу Коулкър и Хенри, ала изстрелът му профуча покрай дясната греда на МаКарти.

КПР продължи да търси гола и след подновяването на играта. „Синьо-белите" поставиха на изпитание Миньоле в 49-ата минута, когато Сандро отправи бомбен шут от границата на наказателното поле. Белгиецът обаче демонстрира класата си и боксира .

Големият шанс за Ливърпул дойде след час игра. Адам Лалана бе изведен в „чешка уличка" от съотборник и остана сам срещу съперниковия вратар. Английският национал обаче стреля право в тялото на Алекс Макарти, отбитата топка попадна в краката на  непроктиятия  Балотели. Италианецът обаче направи невъзможното, пращайки топката над горната греда от няколко метра.

Съдбата все пак се усмихна на мърсисайдци в 69-ата минута, когато макар и случайно, момчетата на Брендън Роджърс поведоха в резултата. „Червените" изпълниха бързо един пряк свободен удар, който доведе до остър пас на Глен Джонсън в наказателното поле на съперника. Ветеранът Ричърд Дън не се ориентира в ситуацията и засече топката в собствената си врата.

Попадението донесе необходимото самочувствие  за гостите, които в рамките на няколко минути можеха да отбележат поне още един гол.  С пропуски за Ливърпул обаче се отличиха Марио Балотели и Емре Джан.

Симон Миньоле пък правеше подвиг след подвиг .Белгиецът бранеше смело своята врата, като в 84-ата минута спаси по уникален начин удар отблизо с глава на резервата Арман Траоре.

Настоятелността на КПР все пак даде резултат в 87-ата минута, когато несигурната отбрана на съперника най-накрая се пропука. Продължителна атака на „синьо-белите" завърши с центриране към Чарли Остин, който майсторски свали с глава към резервата Еду Варгас. Чилийският национал бе безпощаден и от непосредствена близост разстреля стабилния Миньоле за 1:1.

Заветните минути от този двубой бяха повече от тежки за момчетата на Брендън Роджърс, които можеха и да допуснат и пълен обрат. Така сякаш от нищото дойде и  гола за „червените"! Резервата Фелипе Коутиньо взе нещата в своите ръце. Бразилският национал навлезе уверено в наказателното поле, след което стреля неспасяемо в далечния ъгъл на МаКкарти,  правейки 1:2.

Типично за английската Висша лига, драмата просто нямаше край. Екзалтираните мърсисайдци все още празнуваха попадението си, когато КПР получи шанс да изпълни ъглов удар. От него се възползва нисичкият Варгас, който с глава успя да отбележи превръщайки се в идол за всички фенове на „Лофтус Роуд".

Ентусиазирани от гола, играчите на КПР се хвърлиха да печелят този двубой, което секунди по-късно се оказа фатално за възпитаниците на Хари Реднап.  Ливърпул организира перфектна контраатака, която изведе бързия Стърлинг сам срещу вражеския страж. Английският национал реши да подаде към непокрит съотборник. Топката обаче срещна крака на притичалия Коулкър, който неволно отклони коженото кълбо в своята врата, за да сложи точка на този уникален мач-КПР-Ливърпул 2:3.

КПР-ЛИВЪРПУЛ 2:3

0:1 Дън-автогол (67'), 1:1 Варгас (87'), 1:2 Коутиньо (90+1), 2:2 Варгас (90+2), 2:3 Коулкър-автогол (90+3)

СТАДИОН: „Лофтус Роуд"

СЪДИЯ: Фил Дауд

КПР: МакКарти, Онуоха, Коулкър, Дън, Йоон, Сандро, Исла, Хенри, Фер, Остин,  Замора (резерви: Мърфи, Траоре, Фърдинанд, Филипс, Кранчар, Хойлет, Варгас)

ЛИВЪРПУЛ: Миньоле, Джонсън, Шкъртел, Ловрен, Енрике, Хендерсън, Джерард, Джан, Стърлинг, Балотели, Лалана (резерви: Джоунс, Туре, Ламбърт, Коутиньо, Манкийо, Алън, Маркович)