Поредното сериозно изпитание за Валенсия през сезона бе преодоляно от тима тази вечер.

Среднякът в класирането, който бе загубил три от последните си 5 мача в испанското футболно първенство, гостуваше на Малага.

За изненада на критиците си обаче, отборът стигна до крайния успех, и то при положение, че губеше в резултата.

Всичко останало, освен победата, за пореден път щеше да разклати поста на наставника на гостите - Гари Невил.

Домакините пък имаха с какво да се гордеят, като бяха загубили само веднъж в последните си 5 срещи от първенството.

За съжаление на феновете си, днес те допуснаха това да се случи отново.

В 14-ата минута Дуйе Чоп даде предимство на домакините, променяйки из основи усмихнатата в началото на мача физиономия на Невил.

Четири минути преди почивката обаче Камени прати злощастно топката в собствената си врата, връщайки "прилепите" в срещата.

Пет минути след старта на второто полувреме привлеченият от Реал (Мадрид) Денис Черишев донесе всичките три точки на тима си, с гол за оказалото се и крайно 1:2.

Така операция "възвръщане на достойнството" за Невил и компания продължава с всичка сила.