Барселона победи Фуенлабрада със 76:65. Българското крило на каталунците Александър Везенков бе в групата на домакините и получи шанс за изява от треньора Шави Паскуал.

20-годишният нашенец игра малко повече от 14 минути, като за това време се отчете с 4 точки, 1 борба, 1 чадър и 1 грешка. Националът вкара единствения си опит за две точки, пропусна единствената си стрелба от тройката и успя при двете си стрелби от наказателната линия.

Джъстин Долман завърши като най-резултатен за победителите с 15 точки, към които добави и 10 борби. Анте Томич остана с 12 точки, 7 борби и 2 чадъра, а Томаш Саторански вкара 11 точки и направи 4 асистенции.

Двубоят ще се запомни с поредния рекорд на местната легенда Хуан Карлос Наваро. Ветеранът направи само една асистенция, която обаче е под №1500 за него в първенството на Испания. Легендата вкара 9 точки за 17 минути, а всички от тях бяха от далечна дистанция.

Сърбите Иван Паунич и Оливер Стевич бяха най-добри за гостите, реализирайки съответно 16 и 14 точки.