Черно море записа първата си победа по време на зимния подготвителен лагер в Турция, след като в последната си четвърта проверка надигра шампиона на Беларус БАТЕ Борисов с 1:0.

Варненци превъзхождаха своите съперници през целия двубой и имаха повече голови положения. Мирослав Манолов вкара единствения гол в 76-ата минута, предава ole-bg.

Първата удобна възможност за попадение пред вратата на беларусите бе в деветата минута, когато удар на "армейския" юноша мина покрай вратата. Малко след това Краси Колев трябваше да показва класа на вратата си след добра атака на БАТЕ Борисов.

До почивката два удара към противниковата врата отправи Фрутос, а най-близо до гол бе Станислав Стоянов, който стреля мощно от 23-24 метра, но топката се удари от външната страна на мрежата.

През второто полувреме варненци отново имаха превъзходство и стигнаха до гол четвърт час преди края. Той стана след перфектна триходова комбинация, в която освен Манолов участваха Тигран и Косьо Мирчев.

До края Мирчев отправи опасно воле към противниковата врата, а в последните минути варненци се справиха при трите корнера, които съперникът им изпълни.

Черно море - БАТЕ Борисов 1:0

1:0 Мирослав Манолов (76)