Левски надделя над Рилски спортист с 4 точки разлика, в битката между двата тима, състояла се в столичната зала "Универсиада". Софиянци се наложиха с 84:82 (22:25, 27:15, 22:22, 13:20) точки в контролната среща.

Възпитаниците на Николай Господинов водеха с 49:40 на почивката, но изиграха слаби първи пет минути на последната част. След серия от 14:2 гостите от Самоков направиха обрат 76:73. Последва кош на Янев и тройка на Алекс Симеонов за "сините" за 78:76.

14.2 секунди преди края Златин Георгиев вкара тройка, за да изравни 82:82, а в последната атака Тейлър Лейзър донесе успеха на домакините.

За Левски най-резултатен беше Алекс Симеонов с 22 точки. Павел Иванов отбеляза 21 точки, а Александър Янев се отчете с "дабъл-дабъл" - 19 точки и 11 борби.

За Рилски спортист Антъни Гуджино завърши с 16 точки и 7 борби, а по 12 точки отбелязаха Златин Георгиев и Кори Петрос.