Намиращият се на последната 20-та позиция в класирането на Серия А тим на Сиена разби на пух и прах устременият към зона Шампионската лига отбор на Лацио.

Домакините се наложиха с категоричното 3:0 и оставиха "орлите" без победа вече в пет поредни мача в първенството. За този период те са спечелили само две точки, което завърза жестоко битката за третото място.

В герой за Сиена се превърна новото попълнение Иносент Иногара, който отбеляза две попадения днес. Той бе точен в 6-ата и в 61-ата минута, а между неговите гола веднъж се разписа Алесандро Розина в 23-та минута.

"Орлите" пък отново катастрофираха на "Артемио Франки - Монтепаски Арена", след като през миналия сезон тук паднаха дори по-тежко - с 4:0.

Лацио разполага с 44 точки и все още заема 3-то място, като изпреварва Милан само заради победата си в директния мач. Само на точка отзад е Интер с 43, а шестият Фиорентина има 42.