В един не особено интересен двубой. Байерн (Мюнхен) победи Айтрахт Брауншвайг с 2:0. Баварците взеха своето след голове на Клаудио Пизаро в 75-ата минута и Марио Манджукич десет по-късно.

Първото полувреме беше сравнително равностойно. По традиция за отборите на Пеп Гуардиола, баварците държаха повече топката в свое владение.

В 18-ата минута Омар Елабделауи подаде отлично към Ян Хохшайд, но той от няколко метра не успя да уцели вратата на гостите.

Десет минути по-късно Ариен Робен подаде към Пиер Хойберг, който имаше добра възможност да отбележи, но стреля в аут.

През втората част нещата вървяха мудно до 75-ата минута. Марио Гьотце даде извеждащ пас към Клаудио Пизаро, който показа решителност и преодоля вратаря на домакините.

Пет минути преди края Марио Манджукич показа прецизност и прати топката неспасяемо в левия ъгъл на Давари.

След загубата Брауншвайг остават последни с 25 точки, докато шампионът Байерн трупа актив и вече има 81.

Айнтрахт Браунвайг - Байерн (Мюнхен) 0:2
0:1 Пизаро (75')
0:2 Манджукич (86')