Байерн започна защитата на титлата си в Германия с победа. Шампионите и Волфсбург откриха 52-ия сезон на Бундеслигата в петък вечер на „Алианц Арена". Баварците обаче отново се оказаха твърде силни за своя и опонент и спечелиха с 2:1.

Байерн пропусна два добри шанса чрез Левандовски и Мюлер в началото на мача, преди все пак последният да открие резултата в 37-ата минута.

99 процента заслуга за попадението обаче имаше Ариен Робен. Холандецът проби през половината на „вълците", влезе в пеналта и намери със страхотен прострелен пас Мюлер на празна врата, за когото остана най-лесното - да подложи крака си и да вкара.

Веднага след почивката баварците нанесоха и втория си удар. Левандовски получи топката в добра позиция, но реши да подаде към Робе, вместо да завършва сам. Холандецът запази хладнокръвие и с точен шут матира вратаря на Волфсбург за втори път.

Малко по-късно обаче ветеранът Ивица Олич се разписа с шут извън пеналта, но това бе крайно недостатъчно, за да могат гостите да си тръгнат с нещо повече.

До края на двубоя Байерн дори изпусна да направи победата си по-убедителна, а гол на Мюлер бе отменен заради засада.

Байерн - Волфсбург 2:1

1:0 Мюлер (37')
2:0 Робен (46')
2:1 Олич (52')

Байерн: Нойер, Данте, Алаба, Бадщубер, Лам, Бернат, Гаудино (90 Хойберт), Гьотце (62 Шакири), Мюлер, Робен, Левандовски (78  Роде)

Волфсбург: Грюн, Налдо,  Хънт (46 Арнолд), Нох, Родригес, Виериня (60 Калиджури),Юнг, Луис Густаво (72 Маланда), Де Бройне, Олич