БОТЕВ - ЛЕВСКИ 1:2

Левски записа 12 поредни шампионатни мача без загуба. За последно "сините" паднаха с 0:1 от Литекс на 9 декември м. г. Боримиров и Георги Андонов се разписаха и през есенния мач между двата тима (4:1). Левски победи Ботев с 2:1 за 12-и път след 1969, 1970, 1972, 1973, 1978, 1982, 1988, 1992, 1995, 2000 и 2004 г. Това бе 14-ата поредна победа на софиянци над пловдивчани при г. р. 42:9. Последният успех на Ботев  датира от 31.05.1997 г. с 1:0 с гол на Бакалов, и то в столицата. Гонзо вкара седмия си гол срещу Ботев.

РОДОПА - ЦСКА 1:0

Първа победа за Родопа над ЦСКА. "Армейците" паднаха след 6 шампионатни двубоя, като преди това се бяха препънали срещу Левски (0:1 на 2 април). Родопа постигна успех след един месец, като на 19 април в Петрич би Беласица с 1:0. Мач № 100 изигра Георги Илиев от ЦСКА. Даниел Пеев се разписа във втори пореден мач. Миналия кръг бе точен срещу Пирин 1922.

СЛАВИЯ - ПИРИН 1922 3:1

Д. Рангелов не бе отбелязвал два гола в шампионатен мач от 27.08.2004 г., когато наказа Несебър (4:1). Първото попадение на Митко бе негов 20-и в елита. Вълканов вкара във второ поредно домакинство, след като огорчи и Левски. Станко Стойчев заби първия си гол за Пирин 1922.

МАРЕК - БЕЛАСИЦА 1:3

"Комитите" не бяха отбелязвали три попадения навън от година, когато биха Несебър с 3:2 край морето. Бразилецът Едуардо Дубала се разписа във втори пореден мач, като бе точен и срещу Литекс миналия кръг. Марек прекъсна серията си от девет поредни мача без загуба и с това не успя да изравни клубния рекорд от 1977 г - десет мача без поражение.

ЛОКО (СФ) - БЕРОЕ 4:1

Дебют в "А" група за рефера Радослав Станев, а хърватинът Списич отбеляза първия си гол в елита. Това бе четвърти пореден мач, в който Пасков се разписва, като преди това наказа Нафтекс, Пирин 1922 и ЦСКА. Генков вкарва два гола (единия от дузпа) за четвърти път, след като вече бе огорчил Спартак (Вн), Беласица и Локо (Пд), а веднъж отбеляза хеттрик - на 6 май срещу Пирин 1922. "Железничарите" победиха Берое с 4:1 за четвърти път след 1966, 1992 и 1999 г.

ВИХРЕН - НАФТЕКС 2:0

Първи гол в родния ни елит вкара Сержиньо, а Ододжи се разписа за трети път, като преди това огорчи Локо (Сф) и Литекс. Санданчани прекъснаха черната си серия от седем неуспешни мача, в които вкарваха максимум по един гол.

ЛИТЕКС - ЛОКО (ПД) 3:1

Първо попадение с екипа на Локо (Пд) отбеляза Христо Златински, който с фланелката на Пирин (Бл) е огорчавал Литекс - (3.10.2004, 2:4). "Оранжевите" побеждават "смърфовете" с 3:1 за трети път след 1997 и 2002 г. Новакович отбеляза за втори път два гола, след като на 5 март отново у дома наказа Пирин 1922 (3:1). Живко Желев отбеляза за трети път този сезон от бялата точка, като преди това попари Локо (Сф) и Родопа. Това бе девети пореден мач за Литекс без загуба.