Манчестър Сити стартира новата година с драматичен успех. Късен обрат спаси „гражданите" срещу Уотфорд (2:1), като по този начин ги остави на три точки от временния лидер Арсенал. Победата се оказа още по-сладка за хората на Мануел Пелегрини, които не бяха триумфирали далеч от вкъщи цели седем мача.

Въпреки, че диктуваха събитията на терена, Стърлинг и компания допуснаха елементарен гол в 55-ата минута. Коларов си наниза автогол, след като при корнер заби с глава топката в собствената си врата. Финалните минути на срещата обаче бяха белязани от класата на Яя Туре и Кун Агуеро. Африканецът изравни в 82-ата минута с красиво попадение, а пък Кун направи обрата пълен след перфектен изстрел с глава.

Така Сити остава на трета позиция във временното класиране, но с точков актив, който позволява  да бъде осъществена и голямата цел на „шумните съседи"- шампионската титла на Англия. Втората поредна загуба пък остави Уотфорд на деветото място.

Двубоят започна тежко за „гражданите", за които 13-ата минута можеше да се окаже фатална. Одион Игало се измъкна по майсторски начин от персоналния си пазач Отаменди, след което остана сам срещу вратаря на Сити. Джо Харт обаче демонстрира класа и спаси не особено акуратния  изстрел на нигериеца.

Постепенно Сити наложи своя стил на игра. При едно от редицата си положения, Фернандо бе изведен по отличен начин от съотборник, но ударът му бе спасен от Гомес. Миг по-късно в наказателното поле на Уотфорд настана меле, което завърши с разочароващ изстрел над гредата на Стърлинг.

Кун Агуеро напомни за себе си към края на полувремето. Аржентинецът имаше две отлични възможности за гол, ала слабата му форма си пролича по неточните и анемични изстрели. Домакините пък опитаха да измамят главния съдия Мартин Аткинсън. В 38-ата минута Алан Ниом падна театрално в полето на Сити, но вместо дузпа, видя жълт картон за симулация.

Уотфорд демонстрира завиден прогрес в представянето си след почивката. След няколко много добри атаки, „стършелите" логично се поздравиха и с попадение. В 55-ата минута Бен Уотсън изпълни ъглов удар, острото подаване летеше към ръцете на Харт, ала необмислена игра с глава на Коларов, изпрати коженото кълбо право в собствената му врата.

Случилото се разгневи „гражданите", които моментално се впуснаха в търсене на попадение. Аурелио Гомес обаче демонстрира класа при удара на Де Бройне, а пък с липса на достатъчно точност „блеснаха" Яя Туре и Кун Агуеро.

В 79-ата минута Етиен Капу бе близо до това да удвои преднината за своя тим. Френският национал сякаш на жега преодоля Николас Отаменди,а след това и с малко повече късмет, съдбата му сполетя и Мангала.  В крайна сметка обаче изстрелът му мина високо над горната греда.

Сити се върна в мача 8 минути преди неговия край. В центъра на събитията отново бе вездесъщият капитан- Яя Туре. Александър Коларов  центрира на първа греда от корнер, африканецът се възползва от неразбирателство между Игало и Холебас, след което безпощадно прати топката в горния десен ъгъл на Гомес.

Драмата обаче тепърва предстоеше. Сити продължи с неспирните си атаки и в 84-ата минута постигна пълен обрат. Бакари Саня проби по крилото, след което центрира в наказателното поле на Уотфорд. Кун Агуеро хитричко се намести между Каткарт и Ниом, и с глава насочи коженото кълбо към неохранявания от Гомес ъгъл. Попадението подлуди гостуващата агитка, която за една бройка не навлезе на терена на „Викъридж Роу".

До последния съдийски сигнал Уотфорд опита всичко по силите си, за да стигне до изравнителен гол. Голямата възможност се откри пред Одион Игало, който обаче отново не съумя да преодолее чудесния днес Джо Харт.

В следващия кръг „гражданите" имат тежко домакинство на Евертън, докато Уотфорд гостува на Саутхямптън

УОТФОРД-МАНЧЕСТЪР СИТИ  1:2

1:0 Коларов-автогол (55'), 1:1 Туре (82'), 1:2 Агуеро (84')

СТАДИОН: „Викъридж Роуд"

СЪДИЯ: Мартин Аткинсън

УОТФОРД: Гомес, Холебас, Бритос, Ниом, Каткарт, Хурадо, Абди, Уотсън, Капу, Игало, Дийни (резерви: Арлаускис, Прьодъл, Бехрами, Оуларе, Гедиура, Бергхуйс, Аня

СИТИ: Харт, Саня, Коларов, Отаменди,Мангала, Силва, Туре, Фернандиньо, Де Бройне, Стърлинг, Агуеро (резерви: Кабайеро, Сабалета, Фернандо, Бони, Навас, Клиши, Демикелис)