Отборът на ПАОК записа трети пореден успех в гръцката Супер Лига. Възпитаниците на Игор Тудор се наложиха над борещия се за своето спасение тим на Верия с 2:1. В герой за „орлите" най-сетне се превърна Димитър Бербатов.

Българинът за втори път през тази седмица попадна сред стартовите 11 на солунския гранд и отново се отблагодари с попадение. Днес бившият играч на Манчестър Юнайтед се разписа в 43-ата минута, след като бе точен от дузпа. Наказателният удар бе отсъден за нарушение срещу Скондрас, а Митко се справи хладнокръвно със задачата, пращайки испанския страж Лопес в обратния ъгъл. Преди това Бербатов също имаше възможност да се разпише, но на два пъти ударите му бяха парирани от ибериеца.

Усмивката по лицето на домакините бе на път да изчезне в 65-ата минута, когато опитният поляк Радослав Мажевски изравни. Звездата на Верия се възползва от колективна грешка в отбраната на домакините.

Така се стигна до решаващата за мача 74-та минута, когато местната звезда Стефанос Атанасиадис оформи крайното 2:1. Така ПАОК продължава да бъде на третата позиция  с актив от 32 точки. Убедителен лидер е Олимпиакос с 51 пункта.

ПАОК-ВЕРИЯ 2:1

1:0 Бербатов-дузпа (43'),1:1 Мажевски (65'), 2:1 Атанасиадис (74')

СТАДИОН: „Тумба"

СЪДИЯ: А. Димитропулос

ПАОК: Мелисас, Мигел Витор, Малезас, Скондрас, Циолис, Мак, Каче, Коровезис, Бербатов, Жайро, Атханасиадис (резерви: Олсен, Харисис, Мистакидис, Голаса, Китсиу, Пелкас, Сабо)

ВЕРИЯ: Лопес, Сионтис, Настос, Малон, Абдун, Маджевски, Георгиадис, Марангос, Остоич, Арсе, Кола (резерви: Кантримис, Кайкут, Нето, Меликиотис, Хоболис, Едженегуеле)