Бенфика победи Ювентус с 2:1 в първи полуфинал от Лига Европа. Лисабонските „орли" надиграваха италианците през почти целия мач и в крайна сметка заслужено стигнаха до успеха в последните минути на срещата. Така двата тима оставиха развръзката за реванша в Торино, който,по всичко личи, ще бъде много интересен.

Двубоят започна ударно за Бенфика, след като домакините поведоха още във 2-ата минута. Сюлеймани центрира от корнер, Бонучи изпусна Гарай и последния с глава откри резултата, въпреки че Буфон успя лека да отклони удара му.

Резултатът можеше да стане 2:0 в 10-ата мин, когато Сюлеймани бе прекрасно изведе отляво. Ударът на сърбина обаче мина встрани от целта.

В същото време Юве трудно стигаше до голови положения, като първото подобно дойде в 25-ата мин. Тогава Погба центрира ниско в пеналта, но Луизао изби топката току под носа на Вучинич.

Именно последният бе най-слабият играч на гостите през първите 45 минути, като така и не успя да стори нещо на терена. Домакините пък пресираха яростно Юве още в неговото поле, което определено притесняваше тима на Конте при изнасянето на топката.

След почивката „Старата госпожа" постепенно се отърси от напрежението и овладя събитията на терена, за което безспорно помогна и смяната на Вучинич. В 55-ата мин. Погба бе близо до изравняване след удар с глава, дошъл след центриране на Маркизио, но вратарят Артур спаси.

С напредване на времето, играчите на Жорже Жезуш сякаш се поумориха и гостите в крайна сметка се възползваха от това. В 73-ата мин. Асамоа получи отдясно и намери Тевес в пеналта. Аржентинецът се освободи технично от Луизао и Перейра и прокара топката между краката на вратаря за 1:1.

Радостта на гостите обаче не трая повече от десетина минути. Двете резерви на Жорже Жезус - Кавайеро и Лима донесоха успеха на домакините. Хубав пас намери Кавайеро пред пеналта, той съвсем леко отклони към Лима, който с невероятен шут разстреля Буфон.

Секунди по-късно Юве можеше да отнесе още един гол, но ниският шут на Лазар Маркович мина на сантиметри от гредата. В 89-ата мин. пък Маркизио можеше да изравни, след грешка на двойката централни бранители на домакините, оставила го очи в очи с вратаря. „Атомната мравка" обаче стреля право в Артур.

БЕНФИКА - ЮВЕНТУС 2:1

1:0 Гарай (2')

1:1 Тевес (73')

2:1 Лима (84')

БЕНФИКА: Артур Мораес, Макси Перейра, Луизао, Есекиел Гарай, Гийерме Сикейра - Лазар Маркович, Андре Гомес, Енцо Перес, Родриго, Оскар Кардосо, Миралем Сюлеймани

ЮВЕНТУС: Джанлуиджи Буфон, Джорджо Киелини, Мартин Касерес, Леонардо Бонучи, Стефан Лихтщайнер, Пол Погба, Клаудио Маркизио, Андреа Пирло, Квадво Асамоа, Мирко Вучинич, Карлос Тевес

Главен съдия: Джунейт Чакър (Турция)