Майнц надделя над Шалке 04 в мач от 21-ия кръг на германското футболно първенство.

Двата тима бяха на път да завършат спора помежду си при равенство, но това все пак не се случи и Майнц се наложи с 2:1.

В известна степен и двете единайсеторки имаха шансове да стигнат до крайния успех, но така и не намираха начин да се възползват от тях до заключителните минути от сблъсъка.

Игралият в Лудогорец - Жуниор Кайсара остана на терена до 66-ата минута, в която бе заменен от Ритер.

Резултатът бе открит в 33-ата минута, в която Гаетан Бусман даде предимство на домакините.

След спречкване със съперников състезател, в самия край на първите 45 минути, Кайсара получи жълт картон, а равенството бе възстановено броени секунди след подновяването на играта.

Точен беше Юнес Беланда, разписал се след асистенция на Майер.

Крайното 2:1 оформи Баумгартлингер, сложил точка на спора 10 минути преди последния съдийски сигнал.

Така във временното класиране Майнц се изравни с днешния си опонент по точки, като разполага с 33 в актива си. Шалке също има толкова, но запазва четвъртото място в подреждането.