Отборите на Шалке 04 и Спарта (Прага) победиха при домакинствата си съответно на Апоел (Никозия) и Астерас (Триполис). И двата тима се наложиха с по 1:0, което затвърди превъзходството им във временното класиране. Шалке и Спарта са сигурни участници в следващата фаза, докато Апоел и Астерас се сбогуват с участието си в европейските клубни турнири този сезон.

Успехът на Шалке над кипърския тим не дойде никак лесно. Единственият гол в мача падна едва четири минути преди последния съдийски сигнал и бе дело на Ерик Максим Чупо-Мотинг. В последните секунди на срещата домакините пропуснаха и дузпа.

В другия мач единствения гол в срещата бе дело на Якуб Брабец през първата част. Домакините от Спарта приключиха мача с човек по-малко, но това не се оказа решаващо за крайния изход на срещата.

Шалке и Спарта заемат двете първи места в групата с актив съответно от 11 и 9 и са сигурни участници в следващата фаза на Лига Европа.