Рафаел Бенитес заяви, че отборът му отново е велик, след успеха срещу Шахтьор с 4:3 в Шампионската лига.

Треньорът на Реал (Мадрид) изрази удовлетворение от победата, въпреки че "белия балет" водеше комфортно с 4:0, но допусна три гола за 11 минути в края и едва не загуби точки.

"Като цяло съм доволен. В голямата част от мача контролирахме играта, но наши грешки в края, довели до дузпата и ъгловия удар, от който падна гол, позволиха на съперника да промени кардинално ситуацията на терена.

Задължително ще анализираме всички грешки, но като цяло съм с положителна нагласа. Класирахме се за плейофите, вкарахме четири гола на силен противник.

Мисля, че направихме първата крачка към възвръщане към величието. И двата отбора разчитаме на така и затова отбелязаните седем гола не са изненада", каза още Бенитес.